Splátky úverov a pôžičiek sa posunú až o deväť mesiacov, sľubuje Boris Kollár

pixabay

 Splátky bankových úverov, lízingov a iných pôžičiek sa posunú o šesť až deväť mesiacov. Informoval tom v utorok na sociálnej sieti predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý rokoval s hlavnými predstaviteľmi bankového sektora.

Ak napríklad má niekto desaťročný úver, tak podľa Kollára deväť mesiacov nebude musieť platiť splátku a ani úrok. Po deviatich mesiacoch začne splácať ďalej podľa splátkového kalendára a celý úver sa posunie o deväť mesiacov navyše.

„Dobrou správou je, že klient nebude v žiadnom registri na blackliste,“ hovorí Kollár. Platnosť tohto opatrenia predpokladá zhruba od 15. apríla tohto roka.

Ekonomický balíček Matovičovej vlády, epidemiologické zvládanie krízy a tri otázky na premiéra

Kollár zároveň skonštatoval, že jedna z bánk prisľúbila, že dôchodcovia vo veku 65 rokov a viac nebudú musieť platiť poplatky za manipuláciu s hotovosťou.

„To by sme chceli rozšíriť na celý bankový sektor. O tejto téme budeme ešte diskutovať a pevne verím, že sa to podarí presadiť,“ uviedol Kollár. Dohodu musí podľa neho ešte schváliť koaličná rada a vláda, ale je presvedčený, že proti tomuto opatreniu nikto nebude bojovať.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies