VIEME PRVÍ A VČAS: Ministerstvo zahraničia USA zmrazilo financovanie takzvaných “Bielych prilieb” v Sýrii.
Podľa televízneho kanálu CBS podiel USA na financovaní organizácie predstavuje približne tretinu rozpočtu skupiny, ktorá je obvinená z informačnej vojny proti Damašku. Poznamenal, že pomoc bola zastavená v “posledných týždňoch” a je “pod revíziou”.

CBS hlásila s odkazom na diplomatické dokumenty, že blízkovýchodné oddelenie ministerstva zahraničia malo dostať do 15. apríla od Bieleho domu potvrdenie, že bude pokračovať vo financovaní “Bielych prilieb”. V dôsledku muselo oddelenie zahraničnej politiky “zastaviť proces”.

Organizácia “Biele prilby” tvrdí, že chráni civilné obyvateľstvo Sýrie s politickou neutralitou a neúčasťou na ozbrojených akciách. Na internete sa v posledných rokoch začali čoraz viac objavovať videá, na ktorých ľudia z “Bielych prilieb” zachraňujú deti z trosiek. Súčasne však boli vydávané tiež videozáznamy, ktoré ukazujú, ako rovnaké “Biele prilby” vytvárajú zinscenované videá, nanášajú make-up na “zranených” a diktujú im, čo musia hovoriť. Navyše sýrski novinári ukázali rad materiálov, na ktorých sú “záchranári” natočení so zbraňami a vo vojenskej uniforme.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharová označila aktivitu organizácie “Biele prilby” za ďalší prvok rozsiahlej informačnej kampane k očierneniu vlády v Damašku. Sýrsky prezident Bašar Asad uviedol, že členovia organizácie “Bielych prilieb” sú v skutočnosti zástancami Al-Kajdy. To napokon potvrdzujú aj niektoré “družná” videá tejto organizácie s teroristami v Sýrii.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies