Strana SaS má záujem o rezorty financií a školstva

sita

Nová vláda musí čím skôr vzniknúť pre koronavírus, hovorí Sulík

Nová vláda musí čím skôr vzniknúť a chcem veriť, že Igor Matovič dokáže tieto vyjednávania čím skôr ukončiť. SaS má v nej záujem o kreslá ministrov financií a školstva. Vyhlásil to líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík v súvislosti so šírením koronavírusu, aby nová vládna zostava mohla v tejto veci začať konať. „Stojíme pred jedným obrovským problémom, vláda pod vedením Petra Pellegriniho dlho spala,“ myslí si Sulík.

Podľa neho budúce koaličné strany sú vo fáze ako obsadiť jednotlivé ministerstvá. „Naše podmienky považujem za absolútne primerané,“ podotkol o snahe SaS získať rezorty financií a školstva. Kandidátom na post ministra financií má byť práve Sulík. „Osobne viem prispieť najviac. Dvakrát som bol na ministerstve zamestnaný. Myslím si, že sa dostatočne dobre vyznám v tejto oblasti,“ doplnil.

Okrem SaS má údajne záujem o kreslo ministra financií aj hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Sulík odmietol povedať, či SaS boli ponúknuté tri ministerstvá namiesto rezortu financií. „Nevynášam vnútorné záležitosť von, rokujeme o rôznych veciach,“ povedal. Už zajtra by mala rokovať o vzniku vlády republiková rada SaS. Sulík však zdôraznil, že po jej skončení sa nebude vôbec vyjadrovať, pretože informovanie o vláde je vecou šéfa OĽaNO Igora Matoviča, ktorý dostal poverenie na vznik vlády od prezidentky.

Podľa Sulíka bude dôležité v boji proti koronavírusu pripraviť zdroje tak, aby to „nerozbilo štátnu kasu“. Ako ďalej povedal, vláda musí tých, ktorým nariadila zavrieť prevádzky, odškodniť.

Sulík odmietol, že mal jedného z možných výrobcov ochranných rúšok nahovárať, aby nepodpísal zmluvu so štátom. „Nedáva to ani najmenšiu logiku, aby som niečo také robil,“ zdôraznil Sulk. Ukázal e-mail, ktorý má dokazovať, že došlo k nedorozumeniu.

O vzniku novej vlády rokujú štyri politické subjekty – OĽaNO, Sme rodina, SaS, Za ľudí. V parlamente sa má budúca vláda opierať o 95 poslancov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies