Stránkové pracoviská oddelení cudzineckej polície budú od piatka fungovať len v obmedzenom režime

Štátni príslušníci tretích krajín si budú môcť požiadať len o podanie žiadosti o obnovenie prechodného pobytu alebo o udelenie trvalého pobytu na neobmedzený čas

Stránkové pracoviská oddelení cudzineckej polície Policajného zboru (PZ) budú od piatka fungovať len v obmedzenom režime. Opatrenie platí nasledovných 14 dní. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

„Registrácie pobytu občanov EÚ a ich rodinných príslušníkov sa počas týchto 14 dní nebudú vykonávať. Postačí, ak takéto osoby, ktoré prídu na pobyt na územie SR, zašlú poštou prihlasovací lístok o začatí pobytu na území SR. Následne, po skončení opatrení, si prídu urobiť registráciu pobytu,” uviedla Bárdyová. Ako dodala, štátni príslušníci tretích krajín si budú môcť požiadať len o podanie žiadosti o obnovenie prechodného pobytu alebo o udelenie trvalého pobytu na neobmedzený čas. Iné žiadosti sa počas tohto obdobia nebudú prijímať.

Bárdyová takisto upozornila, že pri vstupe do budov sa bude skúmať to, či cudzinec dodržal povinnú 14-dňovú karanténu po príchode z cudziny. Ak ju nedodrží, nebude vpustený na stránkové pracovisko. Informácie bude cudzinecká polícia aktualizovať priebežne, sledovať treba facebookovú stránku.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies