Strelec z talianskej Macerata čin plánoval. Hnala ho rasová nenávisť. Luca Traini kandidoval v roku 2017 za Ligu Severu v komunálnych voľbách
Muž podozrivý zo streľby v talianskom meste Macerata konal sám a čin plánoval dopredu. Oznámil to minister vnútra Marco Minniti. Medzi zranenými je päť mužov a jedna žena pôvodom z Mali, Ghany a Nigérie.

Čin podľa ministra zjavne nesie rysy rasovej nenávisti a bol poznačený pravicovým extrémizmom s jasným odkazom na fašizmus a nacizmus. “Jedinou vecou, ​​ktorá obete spája, je farba ich kože,” povedal Minniti.

Pri streľbe z auta utrpelo zranenia šesť ľudí, hlavným podozrivým je podľa médií dvadsaťosemročný biely Talian Luca Traini. Tlačová agentúra Agi napísala, že pri zatýkaní kričal “Taliansko Talianom”.

Podľa predstaviteľov nemocnice v Macerate bol jeden zo zranených po ošetrení už prepustený. Ďalšia obeť streľby sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti, ďalšie podstúpili operáciu alebo sa na ňu chystajú.

V roku 2017 bol Traini kandidátom za Lega Nord v komunálnych voľbách v  mesta Corridonia, obec asi z 15 tisíc obyvateľov v oblasti Maceratese, pričom mal takmer nulové preferencie.

Na predvolebnej manifestácii sa dokonca objavil spolu s kandidátom na starostu z Ligy Severu Luigi Baldassarri

Okrem nominácie Ligy do komunálnych volieb v roku 2017 mal  Traini blízko k extrémnej pravici. Na pravom spánku má tetovanie so symbolom neofašistického hnutia , ktoré založil  v 70. rokoch Roberto Fiore, vodca Forza Nuova . Tento symbol pochádza z nemeckého symbolu a bol prijatý ako znak podľa panzer Division “Das Reich” nacistickej SS. Informuje La Republica.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies