Strelec z talianskej Macerata čin plánoval. Hnala ho rasová nenávisť. Luca Traini kandidoval v roku 2017 za Ligu Severu v komunálnych voľbách

Muž podozrivý zo streľby v talianskom meste Macerata konal sám a čin plánoval dopredu. Oznámil to minister vnútra Marco Minniti. Medzi zranenými je päť mužov a jedna žena pôvodom z Mali, Ghany a Nigérie.

Čin podľa ministra zjavne nesie rysy rasovej nenávisti a bol poznačený pravicovým extrémizmom s jasným odkazom na fašizmus a nacizmus. “Jedinou vecou, ​​ktorá obete spája, je farba ich kože,” povedal Minniti.

Pri streľbe z auta utrpelo zranenia šesť ľudí, hlavným podozrivým je podľa médií dvadsaťosemročný biely Talian Luca Traini. Tlačová agentúra Agi napísala, že pri zatýkaní kričal “Taliansko Talianom”.

Podľa predstaviteľov nemocnice v Macerate bol jeden zo zranených po ošetrení už prepustený. Ďalšia obeť streľby sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti, ďalšie podstúpili operáciu alebo sa na ňu chystajú.

V roku 2017 bol Traini kandidátom za Lega Nord v komunálnych voľbách v  mesta Corridonia, obec asi z 15 tisíc obyvateľov v oblasti Maceratese, pričom mal takmer nulové preferencie.

Na predvolebnej manifestácii sa dokonca objavil spolu s kandidátom na starostu z Ligy Severu Luigi Baldassarri

Okrem nominácie Ligy do komunálnych volieb v roku 2017 mal  Traini blízko k extrémnej pravici. Na pravom spánku má tetovanie so symbolom neofašistického hnutia , ktoré založil  v 70. rokoch Roberto Fiore, vodca Forza Nuova . Tento symbol pochádza z nemeckého symbolu a bol prijatý ako znak podľa panzer Division “Das Reich” nacistickej SS. Informuje La Republica.

 

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?