Súdruh poslanec Blaha odstúpte z postu predsedu výboru NR SR pre európske záležitosti! Ste škodná!

Sme členmi Európskej únie lebo sme si to dobrovoľne vybrali v referende. V jedinom, ktoré bolo úspešné a právoplatné. Zaviazali sme sa sami, vstupom, že budeme dodržiavať štandardy a pravidlá spoločné pre EÚ. Áno, nezabraňuje to nijak mať kritický názor na to kam sa má EÚ uberať. Napokon má ho každý štát, každá politická strana a je to v poriadku.
 
V Európe odstupujú ministri a politici zo svojich funkcii za oveľa menšie prešľapy, než to čo sa deje na Slovensku. Hovorí sa tomu prevziať politickú zodpovednosť alebo inak, dodržiavať istú politickú kultúru.
 
Dnes ráno mám deja vu 90tych rokov. A času po únose Michala Kováča mladšieho. Agresívny Mečiarovsky plátok Slovenská republika vystriedal Slobodný Výber a Romana Hofbauera Ľuboš Blaha.
 
Do pozornosti vám dávam dve stanoviská európskych poslancov po vražde novinárky na Malte.
 
 
„Európsky parlament vyjadril „vážne obavy“ nad stavom práva na Malte, a to po vražde známej investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej. Ostrovná krajina už oznámila, že dôkladne prepracuje zákony o nactiutŕhaní tak, aby boli novinári lepšie chránení. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra DPA.
 
Zákonodarcovia Európskeho parlamentu prijali drvivou väčšinou hlasov rezolúciu, podľa textu ktorej majú vážne obavy týkajúce sa „demokracie a základných práv vrátane slobody médií a nezávislosti polície i justície“ na Malte – v najmenšom štáte Európskej únie. Tento krok EP si vynútila vražda 53-ročnej novinárky a ostrej kritičky maltskej vlády Caruanovej Galiziovej zo 16. októbra, ktorú zabila len niekoľko metrov od jej domu na Malte bomba nastražená v jej aute.“
 
A druhé:
 
Delegácia Európskeho parlamentu (EP), ktorá bola na prieskumnej misii na Malte, v piatok vyhlásila, že z tejto členskej krajiny Európskej únie odchádza ešte viac znepokojená stavom zákonnosti, než bola pri príchode.
 
Podrobný prieskum Európskeho parlamentu sa uskutočnil na Malte po tom, čo tamojšiu investigatívnu novinárku Daphne Caruanovú Galiziovú zabila v októbri bomba nastražená v jej aute. Zákonodarcovia EP totiž minulý mesiac odhlasovali, že začnú rozhovory s maltskou vládou o stave zákonnosti v krajine. Vedúca delegácie Ana Gomesová novinárom povedala, že členovia europarlamentu zaznamenali počas návštevy Malty „atmosféru beztrestnosti“, ktorú ešte zosilňuje neochota úradov vyšetriť prípady súvisiace s hlavnými politickými predstaviteľmi.
 
„Sme presvedčení, že zavraždenie Caruanovej Galiziovej prehĺbilo pocity strachu a zastrašenosti, ale takisto vyburcovalo spoločnosť k tomu, aby si uvedomila, že právny poriadok má byť na prospech každého,“ dodala Gomesová, ktorú citovala tlačová agentúra DPA. Šesťčlenná delegácia sa počas dvojdňovej návštevy stretla s najvyššími maltskými predstaviteľmi vrátane premiéra, policajného komisára, generálneho prokurátora a predsedu najvyššieho súdu, ako aj aktivistov z občianskej spoločnosti a novinárov.
 
Gomesová uviedla, že delegácia bola znepokojená skutočnosťou, že odhalenia v tzv. Panamských dokumentoch o vysokopostavených vládnych predstaviteľoch neviedli k trestným stíhaniam. Z Panamských dokumentov unikol okrem iných aj údaj, že minister Konrad Mizzi a vedúci kancelárie premiéra Keith Schembri založili tajné spoločnosti v Paname a fondy na Novom Zélande. Mizzi je v súčasnosti ministrom cestovného ruchu a Schembri je naďalej premiérovou pravou rukou.
 
Zástupca vedúcej delegácie Sven Giegold uviedol, že najvyšší policajní predstavitelia prejavili „vysoký stupeň neochoty vyšetrovať“ kauzu, ako aj vysokú mieru nekompetentnosti.
 
Nie je to ich, je to aj naša Európska únia.
Manfred Weber nijako svojimi vyjadreniami o odvolaní  Róberta Kaliňáka Slovensko nepoškodzuje. Naopak, to robí Ľuboš Blaha a dnešný prosmerácky denník Slovenská republika alias Slobodný výber jeho adorovaním.   Adorovaním v čase, keď dnes vieme, že Manželka šéfa protikorupčnej jednotky spravuje podnik, ktorý násilne prebrala mafia.
 
Pozícia predsedu výboru pre Európske záležitosti je jedna z najdôležitejších v našom vzťahu s partnerskými krajinami v rámci EÚ. Vyjadrenia Blahu poškodzujú vnímanie Slovenska ako dôveryhodného partnera na vážnu diskusiu.
 
Viem, že európska politika nie je moc prioritou slovenských politických strán. Avšak je čas, pre tých, ktorí chcú viesť vyrovnaný dialóg s našimi partermi v Európe, aby vyzvali Blahu na odstúpenie. Dnes je Blaha rovný medzi prvými, ktorý ohrozuje národno-štátny záujem Slovenska a naše postavenie v EÚ.
Súdruh Blaha odstúpte už je čas! Ste škodná.
Čítajte tiež:

Kde berie Fico drzosť hovoriť o Kiskovi a Sorosovi. Nech radšej prezradí dohody svojich ľudí s Barnevernom v Nórsku
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies