ŠVÉDSKO: Brat zmlátil svoju sestru baseballovou pálkou za odmietanie nosiť islamský závoj

Devätnásťročný moslimský mladík bol vo Švédsku bol obvinený z týrania po tom, čo zbil svoju o päť rokov mladšiu sestru baseballovou pálkou. Nahnevalo ho, že odmietla nosiť islamský závoj.

Prípadom mladého muža, ktorý žije v obci Karlskrona, sa minulý týždeň zaoberal okresný súd vo švédskom Blekinge. Mladík bol obvinený z týrania a útoku. Podľa obžaloby niekoľkokrát udrel mladšiu sestru s baseballovou pálkou a kričal na ňu, nech “nosí závoj”, informuje Breitbart

Teenager sa údajne naštval na svojou sestru po tom, čo sa vrátila z nákupu so svojou matkou. Všimol si totiž, že na sebe nemá islamský závoj. Keď sa jej spýtal, prečo ho nemá, odmietla dievča odpovedať, informuje švédsky portál 24Blekinge.

240 000 mladých ľudí vo Švédsku s prisťahovaleckým pôvodom žije pod nátlakom “cti” kultúry.

 

Brat potom odišiel do svojej izby a vrátil sa baseballovou pálkou, ktorou udrel 14 ročné dievča do hlavy, nôh a paží. Ďalší člen rodiny, staršia sestra, utiekla do svojej izby a zavolala políciu.

Keď dôstojníci dorazili do domu, mladého muža zadržala. Pripustil, že na sestru zaútočil, ale tvrdil, že ju neudrel “príliš tvrdo”. Nechcel ale povedať, prečo to urobil.


Moslimská rodina je z incidentu zhrozená. Podľa serveru rodičia uviedli, že nikdy svoje dcéry nenútili nosiť závoj, takže ich čin syna “veľmi šokoval”.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy