Sýria: Desiatky mŕtvych, Islamský štát zabíjal ruských vojakov
V Sýrii padli štyria ruskí vojaci, uviedlo v nedeľu ruské ministerstvo obrany. Zabila je v boji v provincii Dajr az-Zaur paľba radikálov. Ďalšie traja vojaci boli zranení, napísala agentúra TASS. Podľa exilovej organizácie SOHR ich bolo deväť a Islamskému štátu sa podarilo zabiť celkovo 35 príslušníkov síl bojujúcich na strane vlády. Boj si vyžiadal niekoľko desiatok obetí na oboch stranách.

“Dvaja ruskí vojenskí poradcovia, ktorí pomáhali riadiť paľbu sýrskej batérie, boli zabití na mieste,” uviedlo ministerstvo vo vyhlásení. “Ďalších päť ruských vojakov bolo zranených a boli operatívne prevezení do ruskej vojenskej nemocnice. Vojenskí zdravotníci bojovali o život dvoch zranených vojakov, ale nedokázali ich zachrániť, “dodalo ministerstvo.

Podľa ministerstva boj prebiehal v noci, nebolo však upresnené, ktorý deň. Sýrska batérie pálila na niekoľko mobilných skupín teroristov. “Počas boja trvajúceho asi hodinu vojaci zničili 43 teroristov a šesť terénnych automobilov vyzbrojených velkorážnými zbraňami.”

SOHR uviedol, že Moskva zrejme hovorí o stredajšom útoku teroristov z Islamského štátu na Majjádín. “Pri útoku bolo zabitých 35 provládnych vojakov, vrátane deviatich ruských,” povedal agentúre AFP šéf SOHR Rami Abdar Rahmán. Dodal, že zvyšných 26 vojakov bolo zo sýrskych vládnych jednotiek.

Rusi protivníka nespresnili, ale v provincii Dajr az-Zaur stále operujú zvyšky Islamského štátu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies