Sýria označila útok za porušenie medzinárodného práva, podľa Rusov ide o urážku prezidenta Putina

 

Sýrske štátne médiá označili trojstranný vojenský útok USA, Francúzska a Británie za agresiu a tiež za flagrantné porušenie medzinárodného práva. Podľa nich je však zásah odsúdený na neúspech a tiež nezachráni teroristov pôsobiacich v Sýrii. Nemenovaný činiteľ sýrskeho režim oznámil podľa agentúry Reuters, že úrady teraz vyhodnocujú škody.

Sobotňajší vojenský zásah Západu proti Sýrii je urážkou ruského prezidenta Vladimira Putina, oznámil ruský veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov.

„Upozorňovali sme, že takáto akcia bude mať svoje dôsledky,“ uviedol diplomat vo svojom vyhlásení. „Naša varovanie bola ale ignorované,“ ​​dodal podľa agentúry AFP.

„Urážať ruského prezidenta je neprijateľné a neprípustné,“ dodal Antonov podľa agentúry Reuters. Tiež upozornil, že „USA ako majiteľ najväčšieho arzenálu chemických zbraní na svete nemajú morálne právo obviňovať inej krajiny“.

Hovorca ruského ministerstva zahraničia Marija Zacharovová na facebooku uviedla, že Sýria, ktorá niekoľko rokov odolávala „teroristickej agresii“, sa stala cieľom západnej vojenskej operácie v čase, keď „mala šancu mať mierovú budúcnosť“.

„Hlavnému mestu suverénneho štátu, ktorý sa po mnoho rokov pokúšal prežiť uprostred teroristickej agresie, bol daný, úder,“ citovala Zacharovovou AFP.

Čítajte tiež:

PRÁVE SA DEJE: USA, Veľká Británia a Francúzsko zaútočili na Sýriu. Rusko nebolo vopred informované o útoku

MIMORIADNA SPRÁVA: Britské a francúzske rakety zasiahli 10 lokalít v Sýrii. Lokality ruskej armády neboli zasiahnuté
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies