Sýrske vzdušné sily reagujú na “novú izraelskú agresiu” v blízkosti Damašku, tvrdia sýrske štátne média
“Sýrske štátne médiá dnes z rána informujú , že sýrska vzdušná obrana reagovala na to, čo označila “novou izraelskou agresiou ” na vidieku okolo Damašku. Štátna televízia Alikhbaria neposkytla žiadne ďalšie podrobnosti, píše izraelský portál Haaretz.

V decembri sýrska štátna televízia uviedla, že izraelské vojenské lietadlá zasiahli vojenskú základňu pri Damašku.

Podľa noviniek assadovych štátnych médii bola cieľom útoku iránska vojenská základňa v blízkosti mesta Al-Kiswa, ktorá sa nachádza asi 13 kilometrov južne od Damašku.

Sýrsky systém protivzdušnej obrany vypálil rakety na izraelské lietadlá, ktoré údajne spustili útok z libanonského vzdušného priestoru, informovala Sky News Arabia.

V decembri BBC uviedla, že Irán postavil v Sýrii trvalú vojenskú základňu v logistickej infraštruktúry, ktorú používa sýrska armáda v blízkosti Al-Kiswy.

(zdroj foto: Haaretz.com)

V utorok Benjamin Netanyahu a členovia izraelského kabinetu navštívili hranicu medzi Izraelom a Sýriou na Golanských výšinách. Počas turné Netanyahu povedal, že Izrael “hľadá mier, ale sme pripravení na každý scenár a nikomu nenavrhujem, aby nás testoval.”

Predseda vlády hovoril o rastúcom napätí na severnej hranici Izraela. Predtým v utorok tri najvyšší lídri Libanonu obvinili Izrael,že ohrozuje stabilitu hraničného regiónu medzi oboma krajinami.

Prezident Michel Aoun, premiér Saad al-Hariri a predseda parlamentu Nabih Berri sa zhodli v spoločnom vyhlásení , že je nutné zabrániť Izraelu vybudovať múr na libanonských hraniciach.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies