Talianske úrady už pred “nejakým časom” upozorňovali slovenskú políciu na Vadalovcov, tvrdí ANSA. Ako prvý reagoval Krajniak zo SME RODINA

epa06568346 An undated handout photo made available by publisher Rignier Axel Springer Slovakia shows Slovak journalist Jan Kuciak who was found shot dead together with his girlfriend Martina in his home in Velka Maca, Slovakia, late 25 February 2018. The 27-year-old reporter was working for the Slovak news website actuality.sk, a media entity of Rignier Axel Springer Media corporation, and specializing on topics of tax evasion. Police suspect that the killing is linked to his investigations. EPA/HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Talianska agentúra ANSA priniesla informáciu, že talianske úrady už pred “nejakým časom” upozorňovali slovenskú políciu a medzinárodné orgány na skupinu Kalábrijcov, ktorí boli vo štvrtok zadržaní. Agentúra o tom informuje s odvolaním sa na zdroje z prostredia súdnictva. 

Správa z talianskej agentúry tak potvrdzuje iba to čo sme tvrdili na základe nášho článku “‘Ndrangheta meno mafie spájané s vraždou Kuciaka: “Opraty” a “Zlaté rúno” prokuratúra Cafiero de Raho tesne pred vraždou – II.časť”.

V ňom sme informovali o  19. február, kedy na scénu vchádza rozhodný prokurátor s menom Federico Cafiero de Raho a novinárom vysvetľuje zložitú mafiánsku sieť ‘Ndrangheta. Hovorí o Východnej Európe. Je po operácii  “OPRATY A ZLATÉ RÚNO”. Hneď v úvode sme tvrdili, že o operácii museli vedieť aj slovenské štátne orgány. 

​Prokurátori regiónu Kalábria, ktorí sa špecializujú na boj s mafiou “oficiálne priniesli do pozornosti medzinárodných policajných orgánov a slovenskej polície potrebu monitorovať aktivity skupiny Kalábrijcov, ktorí boli zatknutí pre podozrenia zo zapojenia do vraždy mladého novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky,” píše oficiálne stanovisko.

Gaetano Paci, najvyšší regionálny prokurátor, mal agentúra ANSA potvrdiť, že jeho agentúra poskytla informácie o napojení zadržanej trojice na ‘Ndranghetu.

Ako prvý reagoval na nové okolnosti poslanec Milan Krajniak z hnutia SME RODINA:

“Považujem za nevyhnutné, aby minister vnútra Kaliňák preveril, kto tieto informácie od talianskej prokuratúry na slovenskej strane dostal, kedy ich dostal a ako nimi naložil.”, tvrdí poslanec pre náš portál.

 

‘Ndrangheta meno mafie spájané s vraždou Kuciaka: “Opraty” a “Zlaté rúno” prokuratúra Cafiero de Raho tesne pred vraždou – II.časť

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy