Taliansko umožní 450 migrantom zachráneným v sobotu v Stredozemnom mori z rybárskej lode vystúpiť na Sicílii
Taliansko rozhodnutie prijala po tom, čo sa Francúzsko, Nemecko, Malta, Portugalsko a Španielsko dohodli, že každá krajina prijme 50 migrantov, napísal server BBC.

Loď s utečencami sa stala predmetom migračného sváru medzi Talianskom a Maltou. Plavidlo talianskej finančnej polície (GdF) a loď agentúry Európskej únie pre dohľad nad vonkajšími hranicami Frontex vzali na palubu 450 migrantov z rybárskej lode, ktorá sa v piatok podľa talianskych úradov nachádzala v záchrannej námornej zóne Malty.

Malta toto tvrdenie ale odmietla a uviedla, že loď bola už v talianskych vodách, keď sa o nej úrady dozvedeli. Väčšina migrantov tak od piatku zostávala na mori, a to na palubách plavidiel Frontexu a lode talianskej finančnej stráže.

Presuny lodí s desiatkami utečencov cez Stredozemné more sú na dennom poriadku a taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý je zároveň predsedom strany Liga, ktorá vládne v koalícii s  Hnutím piatimi hviezd (M5S), sa ostro stavia proti každému prísunu migrantov. Už dve lode sa kvôli jeho odporu presmerovali do Španielska.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies