TENIS: Švajčiari vydávajú pamätnú striebornú mincu na počesť úspechov Rogera Federera

sita

Skúsený tenista bude vôbec prvou žijúcou osobnosťou vo svojej krajine na pamätnej minci

Je tradícia, že na pamätných minciach sa objavujú osobnosti z rôznych sfér života, no až po smrti. Švajčiarsky tenista Roger Federer je však v tomto smere veľká výnimka. Tridsaťosemročný rodený Bazilejčan je dokonca ešte stále športovo aktívny a je súčasťou úzkej svetovej špičky. Rok 2019 ukončil so štyrmi turnajovými titulmi na tretej priečke singlového rebríčka ATP.

Švajčiarska vláda sa rozhodla vydať pamätnú striebornú mincu v hodnote 20 švajčiarskych frankov. Do predaja sa dostane 95-tisíc kusov, stáť bude 30 CHF a distribuovať ju začnú v januári 2020. V histórii Švajčiarska sa stane prvýkrát, že takúto mincu venujú žijúcej osobnosti. Na minci bude zobrazenie slávneho tenistu pri jeho jednoručnom bekhende.

Podľa švajčiarskej vlády je 20-násobný grandslamový šampión historicky “pravdepodobne najúspešnejší reprezentant Švajčiarska v individuálnych športoch, ktorý je perfektným ambasádorom krajiny”.

Na nasledujúci rok sa plánuje vydanie zlatej mince na počesť Federera v hodnote 50 CHF v odlišnom dizajne v porovnaní so striebornou.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies