THE ECONOMIC TIMES: India a Rusko uzavreli rokovania o dohode S-400 Triumf
India dokončila rokovania s Ruskom o nákupe ruského raketového systému S-400, uviedol portál Economic Times.

Teraz sa Moskva a Dillí snažia nájsť spôsob, ako obísť americkej sankcie, ktoré majú postihnúť krajiny a firmy spolupracujúce s Ruskom.

India a Rusko dokončili rokovania o cene ruského S-400 “Triumf” pre indické letectva, napísali Economic Times s odvolaním sa na svoje zdroje. Obranné protivzdušnej systémy budú stáť Indiu 400 miliárd indických rupií (zhruba 6 miliárd dolárov), uviedol článok.

“Rokovania o tejto dohode o raketových systémoch boli dokončene. Finančná zložka je u konca,” povedal vysoko postavený úradník, ktorý sa zúčastnil na rokovaní.

Podľa rovnakého zdroja, India a Rusko pravdepodobne oznámi dohodu pred stretnutím indického premiéra Narendra Modi a ruského prezidenta Vladimira Putina.

Podľa dostupných informácií sa obe krajiny teraz snažia nájsť spôsob, ako sa vyhnúť americkým sankciám, ktoré zahŕňajú pokuty pre krajiny a firmy podnikajúce s obrannými a spravodajskými službami Ruska.

Indii stále viac robí starostí americká sankcie voči veľkým ruským spoločnostiam, vrátane “Rosoboronexport”, pretože reštriktívne opatrenia Washingtone môžu mať vplyv miliardové  vojenskej zákazky indickej vlády.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies