Tibor Gašpar by už nemal byť vo svojej funkcii. Naznačili to SNS aj Most-Híd v relácii televízie TA3 V politike
Policajný prezident Tibor Gašpar by už nemal byť vo svojej funkcii. Naznačili to SNS aj Most-Híd v relácii televízie TA3 V politike. “Ja by som v tejto funkcii už na jeho mieste nebol,” povedal Radovan Baláž z SNS. “Je neželané a nepredstaviteľné, aby ľudia, ktorí mali v takejto miere nedôveru ľudí, zostali na svojich funkciách,” povedal na adresu policajného prezidenta Gábor Gál z Mosta-Híd.

Čítajte tiež:

http://www.eurorespekt.sk/justicna-mafia-spor-meciara-s-kovacom-pre-lexu-sa-nam-po-15-rokoch-vracia-ako-spor-fica-s-kiskom-pre-pellegriniho-i-cast/

 

Gál povedal, že Most-Híd chce v budúcej vláde tlačiť na zmenu voľby policajného prezidenta, takisto je za nezávislosť policajnej inšpekcie. “Na zmenu systému voľby sme už dostali návrh z ministerstva vnútra, no nie je veľmi dobrý,” povedal Gál. Ten je zvedavý na meno nového ministra vnútra s tým, že “táto téma je otvorená a vôľa na zmenu v Moste-Híd je”.

“My sa takisto nebránime zmene voľby policajného prezidenta,” uviedol Baláž z SNS. Treba ju podľa neho stransparentniť. “Takisto by som si ale počkal, kto bude novým šéfom rezortu vnútra, treba sa o tom baviť v rámci koalície,” vysvetlil Baláž. SaS a OĽaNO v diskusnej relácii ocenili, že aspoň v tomto má časť koalície štipku kontaktu so zemou.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies