TIS: Na kampaň Demokratickej strany dali najviac odídenci zo SaS, je to však pôžička s úrokom

sita

Predseda Demokratickej strany Michal Kravčík vyzval poslancov okolo Ľubomíra Galka, aby odišli z kandidátky DS. Dopomohli totiž otvoreniu schôdze parlamentu iniciovanej Smerom-SD a SNS

Na aktuálnu predvolebnú kampaň si mimoparlamentná Demokratická strana (DS) požičala dokopy zatiaľ 95-tisíc eur, z čoho väčšinu, teda 51-tisíc, jej poskytli odídenci zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) okolo Ľubomíra Galka. Na sociálnej sieti o tom informovala organizácia Transparency International Slovensko (TIS). Najviac podľa TIS strane prispel Jozef Rajtár (12-tisíc eur) a Natália Blahová (10-tisíc eur). „Mimochodom, šlo o pôžičku s päťpercentným úrokom do apríla 2020, čo sú v porovnaní s inými stranami tie najdrahšie pôžičky s najkratšími lehotami na splatenie,“ konštatuje TIS.

Demokratická strana zatiaľ v kampani podľa TIS minula 84-tisíc eur, z toho 30-tisíc eur na bilbordy a ďalších 15-tisíc na online reklamu. Zvyšok išlo na rôzne reklamné predmety, letáky a volebné noviny. TIS dodáva, že ku koncu roka 2018 mala podľa poslednej aktuálnej výročnej správy DS majetok za 190 eur a 30 centov a členmi strany bolo 12 osôb.

Siedmi nezaradení poslanci Ľubomír Galko, Natália Blahová, Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda, Renáta Kaščáková, Miroslav Ivan a Radoslav Pavelka sa dnes prezentovali na úvod parlamentnej schôdze zvolanej koaličnými stranami Smer- Sociálna demokracia (Smer-SD) a Slovenská národná strana (SNS), vďaka čomu sa prezentovalo 77 poslancov a parlament bol uznášaniaschopný. „Bola zvolaná schôdza parlamentu, na ktorej sa má rokovať o istých návrhoch zákonov. Schôdzu teda je potrebné otvoriť, aby sme o nich mohli rokovať. My sme neprišli politikárčiť, ale prišli sme pracovať pre ľudí,“ uviedol v tejto súvislosti Jozef Rajtár, ktorý je zároveň volebným lídrom DS. Predseda strany Michal Kravčík v reakcii na to vyzval poslancov okolo Ľubomíra Galka, aby odišli z kandidátky DS. Podľa neho sa totiž rozhodli podieľať na volebnej korupcii. „Pán Kravčík konal v menších emóciách. Mali sme však telefonát a dohodli sme sa, že si počas schôdze svoje postoje obhájime,“ vysvetlil v reakcii Galko.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies