TRAGÉDIA: Požiar v hlavnom meste neprežilo najmenej 43 ľudí

jagran

Príčina požiaru nie je zatiaľ známa.

Najmenej 43 ľudí zomrelo pri ničivom požiari budovy továrne v centre indického hlavného mesta Naí Dillí. Oheň vypukol okolo 5:30 miestneho času a zatiaľ nie je známe, čo ho spôsobilo. Záchranná operácia už je dokončená a z vnútra budovy vytiahli približne 60 ľudí vrátane obetí, uviedol hovorca polície Arun Kumar Mittal.

Podľa lekára Kinšoreho Singha záchranári priviedli obete požiaru do jeho vládnej nemocnice a ďalších dvoch zariadení. V dôsledku popálenín a nadýchania sa dymom ošetrili 16 ľudí, ktorí sú už v stabilizovanom stave.

Manoj Tiwari, poslanec Indickej ľudovej strany (BJP) z Naí Dillí, uviedol, že sa väčšina obetí nachádzala v čase požiaru na treťom poschodí budovy.

Pri požiari zasahovalo 25 hasičských áut, uviedol náčelník miestnych hasičov Atul Garg. Požiarnici však oheň hasili z diaľky sto metrov, pretože vypukol v oblasti, kde je mnoho úzkych uličiek poprepletaných rôznymi káblami. Polícia aj hasiči už vyšetrujú, či továreň v preplnenej oblasti fungovala legálne.

Indický premiér Naréndra Módí označil požiar za “nesmierne strašný”. “Moje myšlienky sú s tými, ktorí stratili svojich milovaných. Zraneným prajem rýchle uzdravenie,” napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s tým, že úrady poskytujú na mieste nešťastia všetku možnú pomoc.

Požiare budov sú v Indii pre nedostatočné dodržiavanie bezpečnostných predpisov bežné. Vo februári v jednom z hotelov v Naí Dillí zomrelo pri požiari, ktorý vypukol v nepovolenej kuchyni na streche, 17 ľudí.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies