Traja ministri vnútra v Insbrucku: Na území EÚ by nikto nemal mať možnosť podávať žiadosť o azyl
Zhodli na tom Kickl, Seehofer a Salvini na rokovaniach ministrov v Insbrucku, informuje Tagesschau.  Horst Seehofer  zase do hry vracia sólo opatrenia, píše ARD Tagesschau.

Na začiatok stretnutia nechýbali policajti  aj dychovka. Demonštrácia vlasteneckého pocitu aj istoty hneď na úvod.

Hostiteľ Herbert Kickl uviedol, že táto kooperácia ochotných sa premení v kooperácii akčných.

Seehofer sa pridal s tým, že sú úplne v zhode a že v Európe sa v oblasti migračnej politiky v minulých týždňoch všeličo pohlo dopredu.

Všetci traja sa tiež zhodli na spoločnom cieli: v budúcnosti nemôže byť možné, aby sa niekto dostal na európsku pôdu, keď nemá nárok na ochranu. Vnútri EÚ už vôbec nemá byť možné predkladať žiadosti o azyl.

Seehofer si pochvaľoval Mattea Salviniho. Uviedol, že bez účinnej ochrany vonkajších hraníc, bez zberných táborov pred dverami EÚ, ktoré sa teraz nazývajú vyloďovacie centra, nie je možné zvládnuť problémy tzv. Vnútornej migrácie.

Ohľadom témy, čo sa vykoná s utečencami na nemeckej hranici, ktorí už podali žiadosť o azyl v Taliansku má byť uzavretá dohoda 19. júla, keď sa experti znova zídu.

Seehofer dúfa, že sa ministri zhodnú do začiatku augusta. Seehofer navyše potvrdil, že on sám si tiež myslí, že európske riešenia sú tie najlepšie, ale tie musia byť tiež účinné. Čím menej sa európskym spoločným riešeniam darí, tým dôležitejšie sú národné opatrenia.

Tagesschau k tomu uvádza, že to pred schôdzkou všetkých 28 krajín znelo ako vyhrážka.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies