Tretí najväčší producent sladu na Slovensku plánuje rozšíriť výrobu

pixabay

Michalovská spoločnosť Sladovňa žiada na tento účel od štátu investičnú pomoc 550 tis. eur vo forme úľavy na dani z príjmov

Michalovská spoločnosť Sladovňa, a. s., plánuje rozšíriť kapacity na výrobu sladu. Na tento účel žiada od štátu investičnú pomoc 550 tis. eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Firma chce vybudovať novú výrobnú jednotku a zvýšiť tak súčasnú výrobnú kapacitu sladu o 20 00 ton. Celková výška investície je pritom takmer 7,7 mil. eur. Rozšírením kapacity by malo vzniknúť päť nových pracovných miest. Naplno by mala Sladovňa po novom fungovať už od novembra tohto roku. Vyplýva to z návrhu, ktorý Ministerstvo hospodárstva SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania. Rezort pomoc odporúča schváliť. Konečné slovo má ale vláda.

Sladovňa, a. s. Michalovce je jedným z najvýznamnejších producentov sladu na Slovensku. Ročne spracuje viac ako 50 000 ton sladovníckeho jačmeňa, ktorý dodáva vyše 120 poľnohospodárskych podnikov predovšetkým z východného Slovenska. Veľká časť produkcie smeruje na export. Spoločnosť si už niekoľko rokov udržiava stabilný 16 % podiel na trhu výrobcov sladu na Slovensku a je tretím najväčším producentom sladu. Pôsobí predovšetkým na trhoch Rumunska, Ruska, Moldavska a Poľska. Dopyt po slade však rastie aj v ďalších štátoch východnej Európy a Ázie. Hlavným výrobným produktom Sladovne je slad českého (plzenského) typu, ktorý sa používa na výrobu svetlého piva.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies