Trump nechal pozvať Putina na jeseň do Washingtonu. O návšteve sa už jedná
Americký prezident Donald Trump požiadal svojho poradcu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona, aby pozval ruského prezidenta Vladimira Putina na jeseň do Washingtonu. O návšteve sa už jedná. Uviedla to vo štvrtok hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová na Twitteri. Možný dátum Putinovej návštevy Biely dom nespresnil, odmietol aj oznámiť prípadné ďalšie podrobnosti, poznamenala agentúra TASS.

Trump sa s Putinom stretol v pondelok v Helsinkách. Aj napriek kritike zákonodarcov a médií trvá na tom, že pondelkové summit bol veľký úspech. Uviedol tiež, že sa už teší na druhú schôdzku s ruským prezidentom.

K prvej oficiálnej schôdzke Trumpa s Putinom vo štvrtok denník The Washington Post napísal, že americkí vládni činitelia sa stále márne snaží zistiť, čo šéf Bieleho domu vlastne v Helsinkách dohodol. To podľa denníka dokazuje aj fakt, že hovorca ministerstva obrany USA nie je schopní odpovedať na otázky novinárov, aký dopad môže schôdzka mať na americkú armádu. Kvôli nejasnostiam o obsahu stretnutia dokonca niekoľko demokratických zákonodarcov navrhlo, aby Kongres pozval na rokovanie tlmočníčku, ktorá Trumpovi pri stretnutí s Putinom medzi štyrmi očami prekladala.

Sám Trump vo štvrtok na Twitteri médiá obvinil z vyvolávania vojny. “Klamárske médiá zúfalo usilujú o konfrontáciu s Ruskom, dokonca takú, ktorá môže viesť k vojne. Robia bezohľadný nátlak a nenávidia skutočnosť, že pravdepodobne budem mať dobré vzťahy s Putinom, “napísal.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies