Trump: Za zasahovanie Ruska do volieb v USA nesie zodpovednosť ruský prezident
Za ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb v roku 2016 Ruskom nesie osobnú zodpovednosť ruský prezident Vladimir Putin. V rozhovore s televíziou CBS News to v stredu večer povedal americký prezident Donald Trump

Uviedol ďalej, že súhlasí s vyhlásením šéfa amerických tajných služieb (DNI) Dana Coats, podľa ktorého Rusko naďalej predstavuje pre dianie a voľby v USA hrozbu.

Na otázku, či zodpovednosť za ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb v roku 2016 pripisuje Putinovi, Trump odpovedal: “Áno. Podobne ako seba považujem za zodpovedného za to, čo sa deje v tejto krajine. Zodpovednosť by určite padla na neho, pretože stojí na čele krajiny . “

Coats v pondelok verejne tlmočil varovanie amerických tajných služieb, že Rusko sa naďalej snaží ovplyvňovať dianie v USA, vrátane nadchádzajúcich parlamentných volieb chystaných na november.

“Je to odborník, zaoberá sa tým a robí svoju prácu výborne. Dan Coats bez výhrady verím a keď tvrdia, že to tak je, prijímam to,” povedal Trump v rozhovore so CBS News.

Trump na pondelkovom summite v Helsinkách s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vyhlásil, že nevidí dôvod, prečo by sa Rusko pokúšalo v roku 2016 ovplyvniť americkej prezidentské voľby. Toto vyhlásenie vyvolalo v Spojených štátoch údiv a pobúrenie. Po návrate do vlasti Trump vysvetlil, že sa preriekol, lebo v skutočnosti chcel povedať, že Rusko do volieb zasahovalo.

V stredu musel Biely dom v priebehu  dňa vysvetľovať druhú obdobne kontroverzné prezidentové reakcie. Trumpová hovorkyňa Sarah Sandersová nakoniec odmietla závery médií, že si prezident Donald Trump myslí, že sa Rusko už nemieša do vnútroamerických záležitosťou.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies