Trump zakázal používanie venezuelských digitálnych mien
Americký prezident Donald Trump dnes vydal exekutívnx príkaz zakazujúci jednotlivcom aj podnikom v Spojených štátoch používanie venezuelských digitálnych mien. Informoval o tom Biely dom.

Venezuela podľa Trumpa tieto meny zavádza v snahe vyhnúť sa ekonomickým sankciám zo strany Spojených štátov. Vláda USA tiež o štyroch Venezuelčanov rozšírila svoju sankčnú listinu. Podľa niektorých vysokých vládnych predstaviteľov Washington tiež zvažuje uvalenie sankcií na venezuelský ropný sektor, napísala agentúra Reuters.

Venezuelská vláda si od digitálnych mien sľubuje, že krajine pomôžu dostať sa z hlbokej ekonomickej krízy. Vláda minulý mesiac zaviedla kryptomenu s názvom petro krytou ropou. Krátko potom predstavila ďalšiu kryptomenu petro gold krytú zlatom.

Washington na konci augusta uvalil na Venezuelu tvrdé ekonomické sankcie, ktorých cieľom je okrem iného znemožniť krajine prístup na finančné trhy v USA. Sankcie sú namierené “proti diktatúre vo Venezuele” a obmedzujú napríklad nákup dlhopisov venezuelskej vlády.

Petro má podľa vlády Venezuele v čase hospodárskych sankcií zo strany USA a nedostatku devíz umožniť návrat na medzinárodné finančné trhy. Venezuelská opozícia tvrdí, že zavedenie kryptomeny petro predstavuje nelegálnu formu emisie dlhopisov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies