Trumpa počas týždňa opustili dvaja poradcovia kvôli obvineniam z domáceho násilia

Autor Trumpovcov prejavov David Sorensen je po Robovi Porterovi druhým zamestnancom Bieleho domu, ktorý bol nútený rezignovať kvôli útokom na vlastné manželku. Informuje BBC.

Sorensena z nevhodného a násilného správania obvinila jeho bývalá manželka Jessica Corbett. Podľa nej má byť Sorensen emocionálne nestabilný a okrem verbálnej agresie žene zrazil nohu autom, hodil ju proti múru a típol o jej ruku cigaretu.

Sorensen v oficiálnom vyhlásení obvinenia z podobných činov poprel, keď tvrdí, že „nikdy nespáchal akékoľvek násilie voči žiadnej žene.“ Namiesto toho tvrdí, že on sám bol obeťou domáceho násilia. Na otázku, prečo Sorensen nepodal trestné oznámenie a namiesto toho rezignoval na svoju funkciu v Bielom dome odpovedal, že nechcel, aby sa z celou záležitosťou musel vysporiadavať práve Biely dom.

Spoluautor Trumpovcov prejavov Sorensen je druhým mužom v tomto týždni, ktorý bol nútený odstúpiť. Z Bieleho domu tiež odišiel člen prezidentskej administratívy Rob Porter, ktorého z napadnutia obvinili hneď dve jeho bývalé manželky. Jedna mala mať od Portera spôsobený monokel, druhá proti bývalému mužovi podala žiadosť o súdny zákaz priblíženia sa. Porter akákoľvek obvinenia odmieta.

Prezident Trump sa na konto obvinenia vyjadril, že o nich doteraz vôbec nevedel a je nimi zaskočený. Poprial však Porterovi veľa šťastia a dodal, že chápe jeho ťažkú ​​situáciu. Za túto reakciu si Trump vyslúžil kritiku bývalého viceprezidenta Joe Bidena, ktorý Trumpa obvinil z toho, že celú záležitosť zľahčuje. „Ako by ste povedali, že vonku behá vrah sa sekerou, ale je to skvelý maliar,“ komentoval Trumpove počínanie Biden.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies