Trumpova administratíva neuvalí na Rusko nové sankcie

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa neuvalí nové sankcie na Rusko. Ako dôvod uviedla, že zákon z minulého roka už beztak spôsobil značnú stratu ruskému zbrojnému priemyslu.

„Dnes sme oznámili Kongresu, že (minuloročný) zákon o sankciách proti Rusku už spôsobil stratu ruskému zbrojnému priemyslu,“ uviedla vo vyhlásení pre Kongres hovorca amerického ministerstva zahraničia Heather Nauert.

„Odhadujeme, že od prijatia zákona upustili zahraničné vlády od oznámených alebo plánovaných zákaziek od ruského zbrojárskeho priemyslu v hodnote niekoľkých miliárd dolárov,“ dodala. „Ak je teda zákon účinný, nie je potrebné uvaliť sankcie na konkrétne subjekty a jedinca,“ mieni Nauertová.

Očakávalo sa, že americké ministerstvo financií v pondelok zverejní zoznam tých, ktorí s ruským zbrojným sektorom a tajnými službami obchodujú. Rezort avšak so žiadnym zoznamom neprišiel a na otázky agentúry AP ohľadom neho nereagoval, informuje Huffington Post.

Kritici Trumpovi vyčítajú, že jeho administratíva postupuje proti Rusku príliš mierne. Už spomínaný zákon o sankciách proti Rusku podpísal Trump vlani v auguste s výhradami. Norma ho fakticky zbavuje možnosti sankcie upraviť, pozastaviť alebo zrušiť bez súhlasu Kongresu.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies