Trumpova administratíva neuvalí na Rusko nové sankcie

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa neuvalí nové sankcie na Rusko. Ako dôvod uviedla, že zákon z minulého roka už beztak spôsobil značnú stratu ruskému zbrojnému priemyslu.

“Dnes sme oznámili Kongresu, že (minuloročný) zákon o sankciách proti Rusku už spôsobil stratu ruskému zbrojnému priemyslu,” uviedla vo vyhlásení pre Kongres hovorca amerického ministerstva zahraničia Heather Nauert.

“Odhadujeme, že od prijatia zákona upustili zahraničné vlády od oznámených alebo plánovaných zákaziek od ruského zbrojárskeho priemyslu v hodnote niekoľkých miliárd dolárov,” dodala. “Ak je teda zákon účinný, nie je potrebné uvaliť sankcie na konkrétne subjekty a jedinca,” mieni Nauertová.

Očakávalo sa, že americké ministerstvo financií v pondelok zverejní zoznam tých, ktorí s ruským zbrojným sektorom a tajnými službami obchodujú. Rezort avšak so žiadnym zoznamom neprišiel a na otázky agentúry AP ohľadom neho nereagoval, informuje Huffington Post.

Kritici Trumpovi vyčítajú, že jeho administratíva postupuje proti Rusku príliš mierne. Už spomínaný zákon o sankciách proti Rusku podpísal Trump vlani v auguste s výhradami. Norma ho fakticky zbavuje možnosti sankcie upraviť, pozastaviť alebo zrušiť bez súhlasu Kongresu.

Súvisiace články

Islamský štát utŕžil ďalšiu porážku, Asadova armáda dobyla údolie rieky Jarmúk

Roman Suchý

Vladimír PUTIN: Rusko sa nevzdáva dolára, je to univerzálna rezervná mena

Michal Šumichrast

Polícia zadržala muža, ktorý zaútočil na policajta s nožom pri slovenskom veľvyslanectve v Moskve

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy