Turecko zúri: Česko patrí Nemecku. Skutoční muži odišli a založili Slovensko

ANKARA, TURKEY - APRIL 17: Turkish President Tayyip Erdogan gives a referendum victory speech to his supporters at the Presidential Palace on April 17, 2017 in Ankara Turkey. Erdogan declared victory in Sunday's historic referendum that will grant sweeping powers to the presidency, hailing the result as a "historic decision. 51.4 per cent per cent of voters had sided with the "Yes" campaign, ushering in the most radical change to the country's political system in modern times.Turkey's main opposition calls on top election board to annul the referendum. OSCE observers said that a Turkish electoral board decision to allow as valid ballots that did not bear official stamps undermined important safeguards against fraud. (Photo by Elif Sogut/Getty Images)

Český súd tento týždeň rozhodol o prepustení kurdského aktivistu, ktorý predtým stál na čele kurdskej Strany demokratickej únie. Ankara ale usilovala o jeho vydanie do Turecka, ktoré na politika vydalo medzinárodný zatykač. Súd rozhodol o tom, že Muslim nepôjde do väzby, uveril totiž slovám politika, že sa bude zúčastňovať súdnych pojednávaní.

Buluta vraj toto rozhodnutie neprekvapilo. V tureckých médiách si uťahoval z Českej republiky i z jej skráteného označenia Czechia. “Česko neexistuje. Všetci jeho obyvatelia odišli založili Slovensko. Zvyšok dnes patrí Nemecku, “vyhlásil Bulut. Na jeho slová o Česku upozornil na svojom Twitteri turecký novinár Abdullah Bozkurt.

Zdieľal ho napríklad aj blízkovýchodný spravodajca Českej televízie Jakub Szántó. “Stačí Ankare nevyhovieť s jej špinavým trikom vydať aktivistu Kurdov a už prekresľuje Európu. Ako 1683 pri Viedni, “dodal ku slovám Erdoganova poradcu.

Bulutove slová sa nepáči ani českému europoslancovi  a podpredsedovi frakcie Aliancie európskych konzervatívcov a reformistov (ACRE) v Európskom parlamente Janovi Zahradilovi (ODS). “Ako český politik rozhodne odmietam útočné a hanobiace poznámky kľúčového poradcu prezidenta Erdogana o mojej krajine, Českej republike. Ako predseda ACRE žiadam vládnej AK Parti, aby sa od tohto správania dištancovala, ” uviedol na sociálnych sieťach politík. Erdoganova Strana spravodlivosti a rozvoja je súčasťou ACRI, hoci Turecko nie je člen Európskej únie.

 

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy