Turecko zúri: Česko patrí Nemecku. Skutoční muži odišli a založili Slovensko

Český súd tento týždeň rozhodol o prepustení kurdského aktivistu, ktorý predtým stál na čele kurdskej Strany demokratickej únie. Ankara ale usilovala o jeho vydanie do Turecka, ktoré na politika vydalo medzinárodný zatykač. Súd rozhodol o tom, že Muslim nepôjde do väzby, uveril totiž slovám politika, že sa bude zúčastňovať súdnych pojednávaní.

Buluta vraj toto rozhodnutie neprekvapilo. V tureckých médiách si uťahoval z Českej republiky i z jej skráteného označenia Czechia. „Česko neexistuje. Všetci jeho obyvatelia odišli založili Slovensko. Zvyšok dnes patrí Nemecku, „vyhlásil Bulut. Na jeho slová o Česku upozornil na svojom Twitteri turecký novinár Abdullah Bozkurt.

Zdieľal ho napríklad aj blízkovýchodný spravodajca Českej televízie Jakub Szántó. „Stačí Ankare nevyhovieť s jej špinavým trikom vydať aktivistu Kurdov a už prekresľuje Európu. Ako 1683 pri Viedni, „dodal ku slovám Erdoganova poradcu.

Bulutove slová sa nepáči ani českému europoslancovi  a podpredsedovi frakcie Aliancie európskych konzervatívcov a reformistov (ACRE) v Európskom parlamente Janovi Zahradilovi (ODS). „Ako český politik rozhodne odmietam útočné a hanobiace poznámky kľúčového poradcu prezidenta Erdogana o mojej krajine, Českej republike. Ako predseda ACRE žiadam vládnej AK Parti, aby sa od tohto správania dištancovala, “ uviedol na sociálnych sieťach politík. Erdoganova Strana spravodlivosti a rozvoja je súčasťou ACRI, hoci Turecko nie je člen Európskej únie.

 
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies