Twitter vyhrotil boj s podozrivými účtami. Za dva mesiace ich zablokoval 70 miliónov
Twitter blokuje denne zhruba jeden milión falošných či podozrivých účtov. V máji a júni tak podľa denníka The Washington Post celkom zablokoval na 70 miliónov účtov a rovnakým tempom pokračuje aj v júli.

Od októbra, kedy spoločnosť Twitter pod tlakom Kongresu USA zverejnila, ako Rusko využívalo falošné účty na ovplyvňovanie prezidentských volieb v USA, tak pozastavuje platnosť účtov dvojnásobnou rýchlosťou.

Podľa analytika spoločnosti Wedbush Michaela Pachter je ale ťažké veriť, že bolo zasiahnuté 70 miliónov účtov, keď twitter má len 336 miliónov aktívnych užívateľov. “Odhadujem, že veľký počet týchto zablokovaných účtov je neaktívnych … Na spoločnosť by to malo mať minimálny dopad,” vyhlásil Pachter v rozhovore s agentúrou Reuters.

Počet aktívnych užívateľov twitteri sa v druhom štvrťroku 2018 zvýšil o tri percentá na 337,06 milióna. Podľa zdroja denníka The Washington Post sa ale môže stať, že rastúce tempo blokovanie nežiaducich účtov môže v druhom štvrťroku vyústiť v pokles počtu užívateľov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies