Týmto pracovným ponukám neverte! Ústredie práce upozorňuje na podvody agentúr
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR upozorňuje na podvodné konanie falošnej pracovnej agentúry. Informuje portál Info.sk.

Záujemcovia o prácu by mali byť obozretní. Ústredie práce upozorňuje na podvodné konanie neznámeho páchateľa, ktorý vystupuje pod menom neexistujúcej rakúskej spoločnosti HGW Logistics GmbH. Spoločnosť inzeruje na rôznych pracovných portáloch na Slovensku, ale aj v Českej republike. Pracovné ponuky sa týkajú pozície operátora skladu.

Ide o finančne lákavo pôsobiace pracovné ponuky, ktoré údajne kladú na kandidáta len minimálne požiadavky. „V súčinnosti s rakúskym úradom práce bolo zistené, že daná firma v Rakúsku nie je registrovaná, na uvedenej adrese reálne nepôsobí a identita osôb prezentovaných na stránke spoločnosti bola zneužitá, čo je už predmetom vyšetrovania v Rakúsku,“upozorňuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Záujemcom o prácu v zahraničí ÚPSVR SR odporúča, aby na tieto pracovné ponuky nereagovali a v prípade, ak sa stretli s podvodným konaním, alebo sa stali jeho obeťou, mali by sa obrátiť na orgány činné v trestnom konaní.

Ústredie práce upozorňuje záujemcov o prácu v zahraničí aj na konanie ďalších agentúr, ktoré na internete vystupujú ako Letimdosveta.sk a Personnel.sk. Tieto spoločnosti na svojej stránke uvádzajú nepravdivé údaje a ústredie im nevydalo povolenie na poskytovanie sprostredkovania za úhradu a s týmito spoločnosťami nespolupracuje.

ÚPSVR SR neudeľuje povolenia na sprostredkovanie zamestnanca za úhradu, nemá kompetenciu ani zrušiť, ani pozastaviť oprávnenie na činnosť sprostredkovateľa zamestnania za úhradu,“ upozornilo ústredie s tým, že oprávnenie na vykonávanie takejto činnosti sa vydáva pre fyzickú alebo právnickú osobu v zmysle živnostenského zákona.

Zároveň ÚPSVR SR upozorňuje, že žiadny sprostredkovateľ zamestnania za úhradu nemá oprávnenie používať logo ústredia práce na svojich webových sídlach.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies