Učiteľom Slovenska 2019 je Peter Pallo z Trstenej

Učiteľom Slovenska 2019 je Peter Pallo zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga v Trstenej. Ako agentúru SITA informovala Magdaléna Koreny zo SKPR Strategies s.r.o., víťaz pripravuje na vyučovaní pre svojich žiakov najrôznejšie aktivity, zoznamuje ich s modernými technológiami, vyučovanie spestruje hrou na harmoniku a trávi so žiakmi čas aj v prírode. Do druhého ročníka ocenenia dostali organizátori 320 nominácií a 70 prihlášok, z ktorých odborná porota vybrala desiatich finalistov. Víťaz získal odmenu 5-tisíc eur a na jar 2020 pocestuje na svetové finále Global Teacher Prize do Dubaja.

„Peter Pallo je živým príkladom toho, ako môže učiteľ kreatívne pristupovať k uplatňovaniu všeobecne platného vzdelávacieho programu. Na rozdiel od mnohých iných nie je totiž jeho otrokom, ale pánom, ktorý si vie vybrať to, čo je kľúčové a tomu sa venuje. Zároveň vie, čo je menej podstatné, a to sa prirodzene dostáva na okraj jeho práce s deťmi,“ zdôvodnila výber víťaza predsedníčka poroty a hlavná školská inšpektorka Viera Kalmárová.

Cenu verejnosti získala Angelika Hanesz zo Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským v Buzici pri Košiciach. O tejto cene sa hlasovalo na internete.

Ocenenie Učiteľ Slovenska realizuje Komenského inštitút. Cieľom je zdôrazniť dôležitosť vzdelávania a posilniť status profesie pedagógov. „Učiteľ Slovenska nie je len ocenenie. Je to aj príležitosť pre učiteľov, aby dali vedieť o svojej práci a podelili sa o svoje skúsenosti s kolegami. Aby sa navzájom inšpirovali,“ priblížil koordinátor Učiteľ Slovenska František Cimerman. Záštitu nad ocenením prebrala prezidentka SR Zuzana Čaputová, podporila ho Slovenská sporiteľňa a Slovak Telekom.

Viac informácií je možné nájsť na http://www.ucitelslovenska.sk.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies