Ukrajina je zavalená potravinami, ktoré sa nemohli predať v EÚ
Po zrušení povinnej certifikácie potravín a otvorení trhov v Európe je Ukrajina zavalená množstvom európskych falšovaných a škodlivých produktov.

Odborníci sa domnievajú, že potraviny, ktoré nemohli byť predané v Európe, sa teraz objavujú v ukrajinských obchodoch, informuje Strana.ua

Po zrušení povinnej certifikácie potravín a otvorení trhov Európe sa začali na Ukrajinu dovážať hŕby falzifikátov a výrobkov, ktoré nemožno predávať do EÚ, uviedol predseda predstavenstva verejnoprávnej organizácie “Asociácie pre ochranu práv spotrebiteľov” Maxim Gončar.

“V každom z poľských syrov sme našli tuky iné, než živočíšneho pôvodu. Teraz budeme kontrolovať poľské syry vo všetkých regiónoch Ukrajiny. Podľa môjho názoru, v okamihu keď sme otvorili hranice a povinná certifikácia výrobkov bola zrušená, nám začali prúdiť falzifikáty, ” zdôraznil expert. Podľa neho sa predáva na Ukrajine to, čo sa v Európe predať nemôže.

“V obchodných sieťach na Ukrajine existuje množstvo tovaru po lehote spotreby, pričom pri ich odhalení v supermarketoch je stále ešte potrebné preukázať, že tento expirovaný produkt predstavuje hrozbu pre ľudské zdravie. Za porušenie označovania výrobkov a za expirovaný tovar je pokuta osem minimálnych miezd, “dodal znechutene Maxim Gončar.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies