Ukrajinskí nacionalisti opäť zaútočili na maďarské kultúrne stredisko v Užhorode
Budova maďarského kultúrneho združenia Transcarpathia (KMKSZ) v Užhorode bola v dnes v zapálená. Oheň bol uhasený a polícia vyšetruje prípad podpaľačstva. V súčasnej dobe úrady informovali, že k prípadu majú málo informácií.

Nie je známe, že by došlo k nejakému zraneniu osôb a ako veľká škoda bola spôsobená. Už začiatkom februára došlo k neúspešnému pokusu zapáliť úrad KMKSZ Molotovovým, píše maďarský portál.

 

“Úžasný proces čo sa odohráva na Ukrajine, extrémistické politické sily sú na vzostupe,” povedal k incidentu maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó

“Zdá sa, že zákony prijaté ukrajinským parlamentom, ktoré veľmi prísne obmedzujú práva menšín, povzbudzujú sily v Zakarpatí, ktoré sa neustále snažia zastrašiť členov maďarského národného spoločenstva,” pokračoval Péter Szijjártó.

“Je to neprijateľné, ak má Ukrajina vážny záujem o vstup do EÚ a NATO, musí byť schopná udržať extrémistov pod kontrolou,” zdôraznil minister.

Minister zahraničia zopakoval svoj návrh, aby pozorovatelia OBSE boli tiež na západnej Ukrajine.

Útok proti menšinám zo strany ukrajinských nacionalistov nie je jediným, nedávno bolo napadnuté ruské kultúrne stredisko v Kyjeve, na jeseň bol napadnutý poľský konzulát v Ľvove.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies