Umieráčik ambícii Emmanuela Macrona ohľadne reformy eurozóny prichádza z Talianska
Podľa Arvernes (Skupina Arvernes je skupina vyšších úradníkov, ekonómov, univerzitných profesorov a vedúcich podnikateľov vo Francúzsku), vytvorenie populistickej vlády v Taliansku vrátane niekoľkých otvorene euroskeptických ministrov zastaví európske ambície Emmanuela Macrona, píše skupina v autorskom komentári na Le Figaro.

Macron je podľa skupiny tiež hlúpy, pretože nerozumie, ako je vážny spor, ku ktorému došlo v Európskej únii, pokračujú vo svojom komentári v ostrom tóne voči francúzskemu prezidentovi. Nutné poznamenať, že vo Francúzsku silnie kritika prezidenta takmer zo všetkých strán.

“29. máj 2018 môže vojsť do dejín ako deň konečného zlyhanie európskych ambícií Emmanuela Macrona, “uviedla francúzska skupina  Avernes , ktorá sa skladá z vysoko postavených činiteľov, ekonómov, profesorov a vedúcich pracovníkov, v článku pre Le Figaro.

Rok po vstupe Macrona do úradu francúzskeho prezidenta sa v Ríme odohral “deň politického chaosu“, ktorý sa stal predzvesťou finančnej krízy v EÚ. Hystéria medzi krajinami-veriteľmi vyvolaná populistickým programom novej talianskej vlády, preukázala na existenciu obrej  priepasti, ktorá oddeľuje severné a južné časti Európskej únie.

Nikdy predtým, podľa skupiny, sa eurozóna nezdala byť “tak roztrieštená”. Nádej na prijatie ambicióznych európskych reforiem, ktoré by v sebe súčasne spojili väčšiu stabilitu a väčšiu solidaritu sa “rozhodne vyparili”. “Veľký európsky večer” Emmanuela Macrona sa konať nebude.

Európske zlyhanie Emmanuela Macrona stavia Francúzsko pred jednoduchú a zároveň riskantnú voľbu: buď si konečne uvedomí, že sa môže spoľahnúť len na svoje vlastné sily, alebo umožní Macrona nechať odmietnuť reformu a naďalej viesť krajinu v nesprávnom smere, čo môže viesť k nevratnej strate pozície Francúzska .

Emmanuel Macrona je skôr či neskôr predurčený k stretu s tvrdou realitou o nejednotnosti Európy: “Neuveriteľne silnému Nemecku a silne oslabenému Francúzsku, dodala francúzska skupina “Arvernes” v materiáli pre Le Figaro.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies