Univerzitná nemocnica Bratislava hľadá personál, ponúkané platy nezverejňuje
Nedostatok sestier a ďalšieho personálu sa prejavuje aj v Univerzitnej nemocnici Bratislava. Kritický nedostatok chcú už preskúmať aj poslanci parlamentu. Informáciu priniesol portál vzdravotnictve.sk. 

UNB na svojej stránke ponúka zamestnanie pre sestry, operačné sestry, anestéziologické sestry, pôrodné asistentky, zdravotníckych asistentov aj sanitárov. Pozabudla však na zákonnú povinnosť zverejniť ponúkané platy.

Záujemcovia o tieto pozície tak musia hľadať informácie o možnom zárobku inde. UNB na rozdiel od Národného onkologického ústavu nepublikovala inzeráty na portáli Profesia.sk, aj keď naň zo svojej stránky odkazuje.

Informácia o aktuálnych voľných pozíciách je pritom z 9. apríla, bližšie informácie sú dokonca nedatované.

Kandidáti sa k informáciám o ponúkanom plate dostanú len na portáli Kariéra.sk. Aj tu však ide o inzerát z 19. apríla, pričom nástup sa očakával 11. mája. Nemusí tak ísť o aktuálne informácie.

Podľa inzerátu je základný minimálny plat zdravotníckeho asistenta 684 eur mesačne, pre sestru bez špecializácie 768 eur mesačne. Špecializované sestry a asistentov inzerát nespomína.

Uchádzači o zamestnanie sa o voľných miestach nedozvedia ani na úradoch práce. Portál Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny neeviduje v UNB žiadne voľné miesta pre sestry, obsahuje len odkaz na už spomínaný inzerát na Kariéra.sk z 19. apríla.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies