Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice chce kúpiť operačnú techniku

Brífing UNLP v Košiciach k situácii na Klinike plastickej, rekonštrukènej a estetickej chirurgie, kde malo dochádza k operáciám zahranièných klientok sprostredkovaných agentúrou New Look Holiday, ktoré mali plati násobne vyššie sumy, ako sú uvedené v oficiálnom cenníku kliniky, v Košiciach 1. februára 2018. Na snímke UNLP Košice. FOTO TASR – František Iván

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice vyhlásila verejnú súťaž na operačnú techniku. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky vyše 1,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Predmetom zákazky je nákup zdravotníckych prístrojov s príslušenstvom tvoriacich komplexný integrovaný neuronavigačný systém, ktorý pozostáva z dvanástich položiek vrátane technického a softvérového riešenia ich vzájomného prepojenia a ich dodanie do miesta plnenia.

“Požadovaný komplexný integrovaný neuronavigačný systém rieši nevyhnutnú potrebu vzájomného prepojenia neuronavigácie, mikroskopu, intraoperatívneho monitorovania pacienta ako aj ultrazvuku a neuroendoskopu na zabezpečenie kvalitného a rýchleho prenosu, potrebného pri ťažkých operáciách mozgu, čo umožňuje rýchly, presný a vysoko odborný zásah operatéra,” uvádza sa v súťažných podkladoch. Systém sa bude využívať napríklad pri operáciách onkologických ochorení centrálneho a periférneho nervového systému, pri operačnom riešení vrodených vývojových ochorení nervového systému a komplikovaných poranení mozgu a miechy, pri zápalových ochoreniach mozgu a miechy, pri úrazoch a degeneratívnych, vrodených resp. získaných ochoreniach chrbtice.

Zákazka má trvať 90 dní. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice požaduje aj zábezpeku vo výške 75 tisíc eur. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť je podľa zverejnených informácií do 17. októbra tohto roku.

Súvisiace články

Hnutie Oľano vyzýva premiéra, aby v stredu na vláde inicioval okamžité odvolanie Tomáša Haška z úradu pre dohľad

SITA

Deficitný rozpočet je podľa Štefanca z KDH dôkazom, že vláda nevie hospodáriť

SITA

PREZIDENTKA: Čaputová sa počas svojej návštevy Japonska zaujíma o ekologické témy

SITA

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies