USA a Južná Kórea neusporiadajú augustové vojenské cvičenie
Spojené štáty a Južná Kórea neusporiadajú tradičné augustové rozsiahle vojenské manévre. Oznámila to hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová s tým, že spoločné vojenské cvičenie bude pozastavené dovtedy, kým Severná Kórea bude v dobrej viere pristupovať k medzinárodným rokovaniam s cieľom jadrového odzbrojenia Kórejského polostrova. Informuje Washington Examiner.

“V súlade s odhodlaním prezidenta Trumpa a v zhode s našim spojencom Juhokorejská  armáda zastavila všetky plány na obranné vojenské cvičenie v auguste,” povedala hovorkyňa Sarah Sandersová. 

“Stále koordinujeme dodatočné akcie. Žiadne rozhodnutia o následných vojnových cvičeniach neboli prijaté, “pokračovala. “Toto rozhodnutie nemá vplyv na tichomorské cvičenia mimo Kórejského polostrova.”, dodala.

Americký prezident Donald Trump po singapurskom summite sa severokórejským vodcom Kim Čong-unom, ktorý sa uskutočnil 12. júna, oznámil, že chce ukončiť vojenské cvičenia armáda USA a Južnej Kórey.

Manévre označil za nákladné a za zdroj napätia. Trump očakáva, že pozastavenie cvičenie pomôže diplomatickým snahám o mier na polostrove.

Augustového cvičenie sa v minulom roku zúčastnilo 17.500 amerických vojakov a cez 50.000 juhokórejských. Súčasťou manévrov bol nielen nácvik bojových operácií, ale aj počítačové vojnové simulácie. KĽDR manévre kritizuje a považuje ich za prípravu invázie.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies