USA: Bernie Sanders mal infarkt

Americký senátor za štát Vermont Bernie Sanders, ktorý sa uchádza o kandidatúru v prezidentských voľbách za Demokratickú stranu, prekonal v utorok srdcový infarkt. Potvrdili to lekári a zástupcovia jeho kampane. Sandersa v piatok prepustili z nemocnice v Nevade, kde podstúpil zákrok na odblokovanie tepny.

Zástupcovia Sandersovej kampane zároveň zverejnili jeho vyhlásenie, v ktorom sa poďakoval lekárom, zdravotným sestrám a ďalším zamestnancom nemocnice. “Po dva a pol dni v nemocnici sa cítim výborne a po krátkej pauze sa teším na návrat do práce,” vyhlásil Sanders. Očakáva sa, že sa vráti naspäť do Vermontu.

Sedemdesiatosemročného politika hospitalizovali po tom, čo počas utorňajšieho mítingu pocítil bolesť v hrudi. Lekári mu následne diagnostikovali srdcový infarkt a previezli ho do Desert Springs Hospital Medical Center, kde ho operovali. Ako uviedli v stanovisku, do zablokovanej tepny mu voperovali dva stenty, aby mu ju otvorili. Zvyšné tepny mal Sanders v poriadku, vyjadrili sa lekári.

Je to už druhý raz za ostatné dva mesiace, čo zdravotné problémy prinútili Sandersa zrušiť kampaňové podujatia. V septembri musel zrušiť niektoré vystúpenia v Južnej Karolíne, pretože stratil hlas.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies