USA rozšírili protiruské sankcie, zasiahli aj Prahu
Americké ministerstvo financií rozšírilo protiruské sankcie na ďalších päť spoločností a tri osoby. Podľa ruskej agentúry TASS má jedna z firiem pobočku v Prahe.

Podľa vyhlásenia ministra financií Stevena Mnuchina protiruské sankcie zasiahli ruskeé právnické a fyzické osoby zodpovedné za nelegálne kybernetické aktivity a za materiálnu a technologickú podporu ruských tajných služieb. “Tieto subjekty priamo prispeli k zdokonaleniu ruských kybernetických a podmorských špionážnych aktivít v spolupráci s (ruskou kontrarozviedkou) FSB, čo ohrozuje bezpečnosť USA a ich spojencov,” uviedol minister.

Podľa agentúry AP je novým sankciám vystavená spoločnosť Digital Security a dve s ňou spojené firmy a ďalej firmy Kvant Scientific Research Institute a Divetechnoservices. Traja manažéri posledný z nich boli tiež zaradení na sankčný zoznam.

Ruská agentúra TASS napísala, že jedna z postihnutých firiem má zastúpenie v Prahe. Ide o firmu ERPScan napojenú na spoločnosť Digital Security. Ta sa špecializuje údajne na problémy informačnej bezpečnosti. Okrem Prahy, kde má podľa svojich webových stránok divíziu zameranú na vývoj a výskum, má ERPScan  pobočky v Amsterdame a Tel Avive. Kancelárie má spoločnosť v kalifornskom meste Palo Alto.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies