V Berlíne sa oženilo 680 homosexuálnych párov, píše Tagesspiegel
Od októbra je manželstvo v Nemecku pre všetkých. Za tri mesiace len v Berlíne túto možnosť využilo 680 párov rovnakého pohlavia. Informuje Tagesspiegel.  

Bolo to skvelý okamih 1. októbra minulého roka na radnici Schöneberg, píše  Nakoniec, prvé manželstvo rovnakého pohlavia bolo v Nemecku konečne uzavreté niekoľko mesiacov po historickom rozhodnutí Spolkového snemu. Desaťročia sa lesbičky a homosexuáli snažili o vyrovnanie registrovaných partnerstiev s  manželstvami. V roku 2017 prvom páre nasledovalo tento úkon niekoľko stoviek ďalších v nemeckom hlavnom meste : V priebehu troch mesiacov až do konca decembra bolo v Berlíne uzavretých 680 manželstiev rovnakého pohlavia.

Vyplýva to z odpovede úradov na žiadosť Strany zelených poslancov Anja Kofbinger a Sebastian Walter. Počet manželstiev za tri mesiace od platnosti zákona sa tak takmer rovná počtu registrovaných partnerstiev  v rokoch 2016 a 2015.

Pre Zelených  poslancov Kofbinger a Walter, čísla ukazujú, že dlhý boj za inštitút manželstva pre všetkých sa vyplatil: “Páry rovnakého pohlavia nechcú byť viac občanmi druhej kategórie” vysvetlili  Kofbinger a Walter. Obaja teraz vyzývajú budúcu veľkú koalíciu, aby rýchlo odstránili posledné existujúce nevýhody párov rovnakého pohlavia v súvislosti s osvojením a adopciou detí.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies