V hoteli na Tenerife potvrdili koronavírus, v karanténe sú stovky turistov

sita

Talianskeho lekára, ktorému potvrdili chorobu COVID-19, umiestili do karantény v miestnej nemocnici.

Španielske úrady dali v utorok do karantény hotel na ostrove Tenerife, kde otestovali pozitívne na nový koronavírus talianskeho lekára. Oznámilo to tlačové oddelenie mesta Adeje, podľa ktorého ide konkrétne o hotel H10 Costa Adeje Palace. Podľa španielskych médií sa v komplexe nachádza okolo tisíc turistov, ktorí ho teraz nesmú opustiť.

Talianskeho lekára, ktorému potvrdili chorobu COVID-19, umiestili do karantény v miestnej nemocnici. Vzorky medzičasom analyzujú aj v nemocnici pri Madride, aby potvrdili počiatočnú diagnózu, uviedol prezident Kanárskych ostrovov Ángel Víctor Torres.

Súkromná španielska tlačová agentúra Europa Press s odvolaním sa na regionálnych lekárov uviedla, že turista pricestoval z jednej z oblastí severného Talianska, kde sa koronavírusom nakazili stovky ľudí. Pacient prišiel v pondelok dobrovoľne na miestnu kliniku, keď sa začal cítiť zle, priblížila agentúra.

Je to už tretí prípad ochorenia zaznamenaný v Španielsku a druhý na ostrovoch, ktoré ležia približne 100 kilometrov západne od afrického pobrežia. Jedného turistu z Nemecka umiestnili do karantény tento mesiac na ostrove La Gomera a osobu z Británie na Baleárskych ostrovoch. Oboch po zotavení prepustili.

Najviac infikovaných na svete má stále Čína, vyše 77-tisíc, ako aj viac než 2 600 obetí. V 30 iných štátoch registrujú vyše 1 200 potvrdených prípadov nákazy a viac než 20 úmrtí. Taliansko v pondelok informovalo o štyroch ďalších obetiach, čím sa zvýšil ich celkový počet v krajine na sedem.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies