V nitrianskom Jaguari sa dohodli na kolektívnej zmluve

Kontrolórka kvality pozoruje na karosérii vozidla detaily laku poèas prehliadky novootvorenej Tréningovej akadémie pri príležitosti stretnutia médií s predstavite¾mi spoloènosti Jaguar Land Rover. Nitra, 29. máj 2018. Foto: SITA/Martin Havran

 Štrajková pohotovosť v najmladšej slovenskej automobilke Jaguar Land Rover Slovakia je nateraz zažehnaná. Moderné odbory AIOS Jaguar Land Rover Slovensko sa totiž s vedením spoločnosti dohodli na kolektívnej zmluve. „Po období intenzívnych rokovaní sme v stredu kolektívne vyjednávanie úspešne ukončili a vzájomne sme dospeli k dohode. O výsledkoch rokovaní a dohodnutých oblastiach budeme informovať na budúci týždeň,“ uviedla automobilka. Ako pre agentúru SITA dodal šéf odborov Peter Mrázik, momentálne sa riešia posledné textové úpravy. “Ľudia sa majú na čo tešiť,” povedal Mrázik. Podľa jeho slov dosiahli dohodu, s ktorou sú nadmieru spokojní.

Kolektívne vyjednávanie v automobilke v Nitre odštartovalo 5. septembra. Moderné odbory v ňom žiadali transformovanie mzdového systému do tried a dosiahnutie zvýšenia mzdy o 15 % vrátane zmeny pravidiel výrobného bonusu. Zároveň chceli zabojovať aj o mzdové zvýhodnenia nad rámec zákona, za prácu nadčas, za prácu v rizikách a prácu cez víkendy a sviatky.

Jaguar Land Rover otvoril svoj závod v Nitre v októbri 2018. Investícia dosiahla 1,4 mld. eur. V roku 2018 predal Jaguar Land Rover v 128 krajinách sveta takmer 600 tis. vozidiel. Výrobu sústreďuje v Spojenom kráľovstve a v ďalších závodoch v Číne, Brazílii, Indii, Rakúsku a na Slovensku.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies