V roku 2017 počet imigrantov v Nemecku dramaticky klesol. Novým problémom je zlučovanie rodín

Portál EURONEWS prináša vo svojej analýze najnovšie údaje o utečencoch v Nemecku. Problémom už nie samotná imigrácia, ale žiadosti o zlučovanie rodín.

Vlani bolo zaregistrovaných 186 644 žiadateľov o azyl, čo je pokles o viac ako 100 000 z roku 2016. Nemecké ministerstvo vnútra hovorí, že sa ukazuje, že kulminácia imigračnej krízy bola „prekonaná“.

Počet nových žiadateľov o azyl v Nemecku výrazne klesol v roku 2017 na 186 644, ale minister vnútra, Thomas de Maiziere, tvrdí, že tento údaj stále považuje za „príliš vysoký“.

V roku 2016, keď bola balkánska utečenecká cesta konečne zatvorená, bola táto suma 280 000, s vrcholom v roku 2015 vo výške 890 000.

De Maizière, člen konzervatívnej strany kanclárky Angela Merkelovej, uviedol, že utečenci, najmä z Blízkeho východu a predovšetkým Afganistanu, zostali celkovým európskym problémom.

Nová správa odhalila, že takmer polovica zamietnutých žiadateľov o azyl v Nemecku v roku 2017 zvíťazila v odvolaniach na súdoch. Je to nárast o 21% oproti roku 2016, kedy to bolo len 29%.

Franziska Vilmarová z Amnesty International Germany uviedla, že súdy sa snažia zlepšiť kvalitu rozhodnutí o žiadostiach o azyl utečencov.

Je to takmer, dodáva, ako povedať prichádzajúcej vláde, „ak nechcete, aby boli súdy už preťažené, mali by zmeniť svoj smer a umožniť, aby sa na prvom mieste schválili nároky na zlúčenie rodiny“. 

Pretože väčšina nárokov je v súčasnosti žiadosťou o znovuzískanie azylu s inými členmi rodiny.

Viac ako dvojročná migračná kríza spôsobila, že prisťahovalectvo sa stalo hlavnou politickou otázkou v mnohých európskych krajinách.

Vo Francúzsku zaznamenal vlani rekordný počet žiadostí o azyl, pričom sa zvýšil o 17 percent na viac ako 100 000.

Albánci sa dostali na zoznam napriek tomu, že majú menšiu šancu na získanie postavenia utečenca, než ľudia z vojnových krajín ako Sýria alebo Afganistan.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies