V roku 2017 počet imigrantov v Nemecku dramaticky klesol. Novým problémom je zlučovanie rodín

Portál EURONEWS prináša vo svojej analýze najnovšie údaje o utečencoch v Nemecku. Problémom už nie samotná imigrácia, ale žiadosti o zlučovanie rodín.

Vlani bolo zaregistrovaných 186 644 žiadateľov o azyl, čo je pokles o viac ako 100 000 z roku 2016. Nemecké ministerstvo vnútra hovorí, že sa ukazuje, že kulminácia imigračnej krízy bola “prekonaná”.

Počet nových žiadateľov o azyl v Nemecku výrazne klesol v roku 2017 na 186 644, ale minister vnútra, Thomas de Maiziere, tvrdí, že tento údaj stále považuje za “príliš vysoký”.

V roku 2016, keď bola balkánska utečenecká cesta konečne zatvorená, bola táto suma 280 000, s vrcholom v roku 2015 vo výške 890 000.

De Maizière, člen konzervatívnej strany kanclárky Angela Merkelovej, uviedol, že utečenci, najmä z Blízkeho východu a predovšetkým Afganistanu, zostali celkovým európskym problémom.

Nová správa odhalila, že takmer polovica zamietnutých žiadateľov o azyl v Nemecku v roku 2017 zvíťazila v odvolaniach na súdoch. Je to nárast o 21% oproti roku 2016, kedy to bolo len 29%.

Franziska Vilmarová z Amnesty International Germany uviedla, že súdy sa snažia zlepšiť kvalitu rozhodnutí o žiadostiach o azyl utečencov.

Je to takmer, dodáva, ako povedať prichádzajúcej vláde, “ak nechcete, aby boli súdy už preťažené, mali by zmeniť svoj smer a umožniť, aby sa na prvom mieste schválili nároky na zlúčenie rodiny”. 

Pretože väčšina nárokov je v súčasnosti žiadosťou o znovuzískanie azylu s inými členmi rodiny.

Viac ako dvojročná migračná kríza spôsobila, že prisťahovalectvo sa stalo hlavnou politickou otázkou v mnohých európskych krajinách.

Vo Francúzsku zaznamenal vlani rekordný počet žiadostí o azyl, pričom sa zvýšil o 17 percent na viac ako 100 000.

Albánci sa dostali na zoznam napriek tomu, že majú menšiu šancu na získanie postavenia utečenca, než ľudia z vojnových krajín ako Sýria alebo Afganistan.

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?