V Trnave zaplatia vodiči od dnes za parkovanie viac

V Trnave nadobudlo v nedeľu 1. augusta účinnosť nové všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní v meste. Od tohto termínu platia zvýšené sadzby za parkovanie v centre mesta aj v ďalších zónach, rozširujú sa platené parkovacie zóny a pribudla aj prvá rezidentská zóna na sídlisku Ľudmily Podjavorinskej.

V centre mesta vodiči po novom zaplatia za hodinu parkovania podľa spôsobu platby od 1,20 do 1,60 eura. Najviac sa im oplatí platba mobilnou aplikáciou, s ktorou ich hodina parkovania bude stáť 1,20 eura. Pri platbe v parkovacom automate zaplatia za hodinu 1,40 eura a SMS platbou 1,60 eura. K dispozícii je aj možnosť zaplatiť si kratšiu dobu parkovania, ale aj kúpiť si rôzne druhy parkovacích kariet. Ich cena sa líši podľa toho, či si kartu kupuje Trnavčan alebo návštevník mesta. V Trnave sa za parkovanie aj naďalej platí len počas pracovných dní.

V prvej rezidentskej zóne na sídlisku Ľ. Podjavorinskej sa za parkovanie platí počas celého týždňa, 24 hodín denne. Za hodinu parkovania zaplatí vodič cez aplikáciu 90 centov, v automate jedno euro a pri platbe SMS 1,10 eura. Rezidenti s trvalým alebo prechodným pobytom v tejto zóne, ktorí si vybavia rezidentskú kartu, môžu parkovať za jedno euro na rok. „Spoplatnenie odfiltruje návštevníkov, ktorí parkujú zadarmo na úkor domácich. Tí budú po novom zvýhodnení tak, že si budú môcť vybaviť parkovaciu kartu na prvé auto za jedno euro,“ povedal k rezidenčnému parkovaniu primátor Trnavy Peter Bročka. Tento spôsob zvýhodňovania obyvateľov s trvalým alebo prechodným pobytom plánuje radnica postupne rozšíriť aj do ďalších častí mesta.

Radnica si už objednala aj prvých tridsať nových multifunkčných parkovacích automatov za viac ako 200-tisíc eur, tie však v uliciach ešte nebudú. Nové automaty majú umožniť platbu nielen v hotovosti, ale aj kartou, okrem toho lístky z nich nebude potrebné ukladať na viditeľnom mieste v aute. Dodávateľ ich podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej nestihol dodať, dôvodom je nedostatok niektorých dielcov spôsobený koronakrízou.

Očista spoločnosti na Matovičov spôsob
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies