Väčšina sympatizantov SPD obhajuje novú vládu, väčšina voličov v Nemecku očakáva od SPD hlasovanie za novú vládu

Väčšina Nemcov podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti Emnid pre “Bild am Sonntag” uviedla, že očakáva od straníckeho referenda SPD schválenie staronovej veľkej koalície. Toto očakávanie vyslovilo až 57% respondentov. Informuje Frankfurter Algemeine Zeitung.

Medzi stúpencami SPD to bolo dokonca 84 percent a medzi voličmi CDU/CSU  87%  sa vyslovilo za podporu GROKO. Odmietnutie chce len celkovo 38 percent.

Podľa Emnid a  “Bild am Sonntag” si dokonca polepšila vo volebných preferenciách aj CDU / CSU. V súčasnosti by mohla počítať s 34 percentami vo všeobecných voľbách, čo je zlepšenie o jeden percentuálny bod oproti predchádzajúcom týždni. SPD by naďalej zostala na  20 percentách. Mierne zhoršenie vykazuje AfD s dvanástimi percentami ako tretia najsilnejšia sila (mínus jedna). Zelení dosiahli v prieskume opäť jedenásť percent. Ľavica stráca bod a má rovnako ako FDP deväť percent.

Avšak iba 33 percent verí, že SPD sa stane úspešnejšou po vystriedaní Martina Schulza Andreou Nahles. 52% tvrdí, že to neočakávajú. Nahles bude menovaná v utorok, podľa informácií z prostredia SPD.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy