Vedenie Banskobystrického kraja pod Jánom Lunterom si chcelo schváliť vyššie platy ako má predseda vlády
Riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Matúš Hollý predniesol na pondelkovom zasadnutí poslancov v Lučenci nový spôsob odmeňovania zamestnancov úradu. Informuje portál čas.sk.

Podľa portálu čas.sk najväčšie zvýšenie sa dokonca týkalo práve jeho, keďže podľa pôvodných výpočtov by mohol mesačne poberať plat v približnej výške 7 200 €.

“Najviac si podľa pôvodného návrhu mohol prilepšiť riaditeľ úradu Matúš Hollý, ktorý by mesačne mohol zarobiť s odmenami a 50 % príplatkom za riadenie 7 241 €. Ostatní vedúci by však tiež neobišli nakrátko. Konkrétne s ich funkciami riaditeľov odborov by bol spojený nárast platu na minimálne 3 350 €, no mohli by dostať aj 5 000 € mesačne. K tomuto ešte nie sú zarátané navrhované odmeny. „Plat riaditeľa by však neprekročil 80 % platu predsedu. Potrebujeme to na vyriešenie aktuálnej situácie a konečne by sme začali spoľahlivo a efektívne pracovať,“ vysvetlil Hollý, ktorý momentálne zarába 2 200 € mesačne”, pokračuje čas.sk.

S takýmto výrazným zvýšením platov nesúhlasili najmä poslanci SMER-SD a bývalý predseda Marian Kotleba. Napokon tak prešiel návrh odmeňovania úpravami. „Prišli sme s pripomienkami, pretože priemerný plat v tomto kraji je 900 €, takže nie je možné, aby manažéri na úrade zarábali 5-tisíc €,“ uviedla poslankyňa Božena Kováčová.

“Podľa ex-župana je nepochopiteľné, aby riaditeľ úradu mal 1,6-násobok platu samotného predsedu úradu, a to za podmienok, že vznikajú nové funkcie, takže riaditeľ bude mať menej práce. Poslanci napokon rozhodli, že riaditeľ úradu zarobí maximálne 3 500 € a riaditelia odborov 3 800 €.”, dodáva čas.sk.

Ján Lunter a jeho okolie reagovali na článok, ktorý uverejnil portál čas.sk na Facebooku reakciu prinášame celú:

 

Čítajte tiež:

Roman LEBEDA: Pán Lunter, toto je transparentnosť a odbornosť?

KOMENTÁR Miloša SVRČEKA: Amaterizmus SMERU – SD, SNS a MOSTU-HÍD dosiahol svoje dno vo výstavbe diaľnic

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies