VEĽKÝ EURÓPSKY PRIESKUM: Bojíme sa moslimov aj Afričanov, odkazujú obyvatelia EÚ svojim lídrom
Veľký prieskum, ktorý sa uskutočnil vo všetkých 28 štátoch Európskej únie (EÚ), odhalil, že obyvatelia cítia obrovské znepokojenie kvôli nelegálnej migrácii. Viac ako tri štvrtiny občanov EÚ uviedli, že vonkajšie hranice Európy by mali byť lepšie chránené. Väčšina Európy nie je spokojná s tým, ako Brusel zvláda imigračnú krízu, zistila štúdia.

Do rozsiahleho februárového prieskumu, ktorý uskutočnila nadácia Project 28, sa zapojili tisíce dospelých občanov zo všetkých členských krajín EÚ. Výsledky ukázali, že naprieč štátmi existujú veľmi podobné názory na nebezpečenstvo spojené s nekontrolovateľným prisťahovalectvom. Napríklad viac ako tri štvrtiny (78%) občanov EÚ verí, že by vonkajšie hranice Európy mali byť lepšie chránené.

Ako upozorňuje server Spectator, najviac do očí bijúcim výsledkom prieskumu je fakt, že existuje taká mimoriadna zhoda okolo otázky prisťahovalectva “Kým v každom z 28 členských štátov existujú početné politické rozdiely, nemožno povedať, že by tieto rozdiely panovali aj v otázke migrácie, hraníc a bezpečnosti, “poznamenal server, ktorý zo štúdie cituje.

Prieskum ukázal, že zatiaľ čo 78 percent všetkých Európanov sa domnieva, že nelegálne prisťahovalectvo do ich krajiny je problémom, v každej európskej krajine je viac občanov, ktorí tvrdia, že ide o “vážny problém”, ako tých, ktorí tvrdia, že to nie je problém alebo nie je to veľmi vážny problém.

Európania tiež vyjadrili znepokojenie nad vyhliadkou, že na kontinent príde priebehu nasledujúcich desiatich rokov veľké množstvo migrantov z Afriky, 68 percent opýtaných hovorí, že sa buď “veľmi bojí” alebo “sa mierne bojí” takého scenára.

Za ďalší problém Európania považujú rýchly rast populácie moslimov v Európe, 70 percent ľudí verí, že rastúca moslimská populácia je problém a len 8 percent tvrdí, že vôbec nie je hrozbou.

Väčšina Európanov je presvedčená, že prílev imigrantov do ich krajín zvýši kriminality aj hrozbu terorizmu. Viac ako polovica občanov (57 percent) uviedla, že prílev imigrantov zmení kultúru ich krajiny.

Zmenilo sa aj vnímanie migrácie, väčšina Európanov je teraz presvedčená o tom, že väčšina imigrantov je do Európy priťahovaná faktory ako je ekonomika a sociálne výhody EÚ.

Prisťahovalectvo je na druhej strane tiež vnímané ako uvalenie veľkej ekonomickej záťaže na členské štáty EÚ, pričom 73% respondentov hovorí, že vysporiadanie sa s imigráciou bude predstavovať “obrovskú finančnú záťaž” pre krajiny prijímajúce utečencov. Iba 17 percent verí, že náklady spojené s prisťahovalectvom nebudú “obrovské”.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies