Veľký podfuk Daimleru? Pri testoch emisií v USA si zrejme pomáhal softvérom

Naftové automobily z koncernu Daimler boli zrejme vybavené softvérom, ktorý bol vyvinutý iba preto, aby vozidlá prešli emisnými testami v USA. Jednou z funkcií bolo napríklad vypnutie systému pre znižovanie emisií po najazdení 26 kilometrov.

Ďalšie funkcie potom slúžili na zisťovanie toho, či je automobil testovaný. Inžinieri automobilky Daimler pritom v internej e-mailovej komunikácii vyjadrovali pochybnosti o tom, či sú takéto funkcie legálne. Informoval o tom nemecký denník Bild am Sonntag s odvolaním na dokumenty amerických vyšetrovateľov.

Daimler čelí kvôli emisiám naftových automobilov vyšetrovaniu v Spojených štátoch aj v Nemecku. Koncern už skôr uviedol, že tieto vyšetrovania by mohli vyústiť v značné pokuty a zvolávanie vozidiel.

Naftové automobily sa dostali do centra pozornosti kvôli afére Dieselgate. Volkswagen v septembri 2015 v reakcii na obvinenia amerických úradov priznal, že softvér umožňujúci manipulovať s testami nainštaloval do približne 11 miliónov naftových áut po celom svete.

Súvisiace články

Minister dopravy Érsek by mal odstúpiť. Ambície jeho ministerstva k prepájaniu Európy sú mizivé

Peter Králik

ČESKO: Celkový dlh Jančurovho RegioJetu presiahol jednu miliardu

redakčný výber

Poľnohospodárom chce EÚ v boji so suchom pomôcť už mesiac, naše ministerstvo o tom neinformuje

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy