Veronika REMIŠOVÁ (OĽaNO): SNS sa pri volebnom zákone snaží poškodiť konkurenciu a zastrašovať ľudí
S problémami Slovenska SNS so Smerom pohnúť nevedia. Tak sa rozhodli, že aspoň svojim súperom znepríjemnia život. Do parlamentu poslali návrh na zmenu zákona o politických stranách. Určite sa budú vyhovárať, že pravidlá majú politické strany aj v Nemecku či v iných krajinách. To je pravda a proti takým pravidlám by som nič nenamietala. Ale:

Po desiatkach rôznych korupčných káuz, ktoré sa vedenia týchto strán snažili ututlať, by v Nemecku mnohí predsedovia a podpredsedovia sedeli nie vo vedení strán, ale iba by sedeli.

Ak chce dať strana celú kandidátku do volieb, musí podľa ich návrhu poslať ministerstvu zoznam aspoň 300 členov s menami, adresami, rodným číslom. Viem si predstaviť, čo sa bude diať, keď SNS zistí, že na okresnom úrade napríklad v Dolnom Kubíne je úradníkom člen opozičnej strany. Toto opatrenie považujem len za nástroj na zastrašovanie ľudí, aby do politiky radšej nešli, a nechali pekne krajinu v rukách ľudí ako Robert Fico, Andrej Danko či Anton Hrnko.

Andrej Danko neustále vyzdvihuje členskú základňu, ale strany ako SNS, Smer či HZDS majú/mali členov síce veľa, ale to im nebránilo, aby sa stali symbolom korupcie, rozkrádania a neschopnosti od ministerstiev po posledný úrad.

SNS je duchom stále v časoch Márie Terézie, papier je skrátka kráľ. Máme elektronické občianske preukazy aj náznaky elektronických služieb štátu, ale prihláška do strany musí byť na papieri, zoznamy členov na papieri, všetko na papieri. A navyše s notársky overenými podpismi, notári si tak pred každými voľbami prídu na svoje.

Pri takomto zákone by bolo normálne sadnúť so všetkými stranami v parlamente a povedať si, čo nefunguje, čo treba zmeniť. Nemusia súhlasiť všetci so všetkým, ale aspoň by bolo jasné, že sa Andrej Danko nesnaží iba poškodiť konkurenciu, aby tu mohol bačovať aj po voľbách.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies