VIDEO: “Američania sú vrahovia.” Grécki komunisti v sobotu vyrazili protestovať proti úderu v Sýrii
Proti spojeneckému úderu na Sýriu sa v sobotu konal protest v Aténach, prišlo naň 7000 ľudí. Niekoľko demonštrantov sa pokúsilo preniknúť do areálu veľvyslanectva USA, čo sa im ale nepodarilo.


Protest na aténskom námestí Syntagma zvolali komunisti. Demonštranti sa potom za vykrikovania protiamerických hesiel vydali k ambasáde USA, pred ktorou na chodník napísali červenou farbou, že Američania sú vrahovia.

V noci z piatka na sobotu na Sýriu zaútočili USA, Británia a Francúzsko v odvete za chemický útok na sýrsku Dumu, pri ktorom 7. apríla zomreli desiatky ľudí. Opozícia a Západ tento útok pripísali sýrskemu režimu.

Spojenci vypálili na ciele v Sýrii podľa médií cez sto striel. Ruská armáda uviedla, že rakiet bolo 103 a 71 z nich podľa nej sýrska protilietadlová obrana zneškodnila.

Americký generál Kenneth McKenzie v Pentagone ale povedal, že proti trom cieľom bolo v noci na dnes vypálené 105 striel, zostrelená nebola ani jedna. 76 striel smerovalo na výskumné centrum Barz pri Damasku. Cieľ bol zničený a medzi vypálenými strelami bolo 57 rakiet Tomahawks. Ďalej podľa McKenzieho 22 “zbraní” zasiahlo sklad chemických zbraní v Him Šinšáru, ktorý leží južne od Homse. Sedem ďalších rakiet potom bolo vyslaných a zasiahlo bunker s chemickými zbraňami na tom istom mieste. Sýrska obrana vypálila podľa generála 40 striel, z ktorých väčšinu až po zasiahnutí cieľov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies