VIDEO: Chorú kravu nechali bezmocne ležať a trpieť na zamrznutej zemi

Niekoľko dní trpela jedna krava z chovu v Karvinej-Sovinci, keď sa vplyvom choroby nemohla zdvihnúť zo zmrznutej zeme.

 

Na podmienky, za ktorých kravy na Sovinci žijú, upozornili ľudia, ktorí okolo denne prechádzajú. Tým prekáža, že sa kravy pohybujú po zmrznutej pastvine aj v nepriaznivom počasí a často v hlbokom bahne. Chovatelia vysvetľujú, že sa jedná o plemeno chované pre mäso, ktorému tieto podmienky neubližujú a je odolné aj voči mrazu do -20 stupňov Celzia, informuje denik.cz

Z pohľadu Krajskej veterinárnej správy v Ostrave je stádo skutočne v poriadku a pobytom vonku v zime netrpia a ani nedostatkom potravy.

Napriek tomu však v tomto chove museli vo štvrtok zakročiť a s majiteľom chovu začať konanie. Chovatelia totiž nechali jednu kravu vo vonkajšej izolácii, kde zostala bezmocne ležať na zemi. Ležala tam zrejme už od 3. februára.

“Má poškodené kopyto, ktoré jej liečime. Je to bežný stav. Bol tu aj veterinár “tvrdila partnerka majiteľa chovu.

Veterinári však spôsob liečby vyhodnotili ako neprípustný a u chovateľa zistili, že neviedol riadne záznamy o liečbe. Nariadili vykonanie opatrenia na nápravu. Tým prvým muselo byť okamžité podloženie chorej kravy, aby neležala na zamrznutej zemi.


Chovateľ sa mohol rozhodnúť, či bude pokračovať v liečbe alebo choré zviera utratia. V piatok bolo rozhodnuté o utratení.

Súvisiace články

ČESKO: Porozprávajme sa Andrej, napísal taliansky premiér Babišovi. Chce prebrať migráciu

redakčný výber

ČESKO: Kardinál Duka žaluje divadlo za Ježiša, ktorý znásilňuje moslimskú ženu

redakčný výber

Babiš zažaloval Slovensko na Európskom súde pre ľudské práva

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy