VIDEO: Chorú kravu nechali bezmocne ležať a trpieť na zamrznutej zemi
Niekoľko dní trpela jedna krava z chovu v Karvinej-Sovinci, keď sa vplyvom choroby nemohla zdvihnúť zo zmrznutej zeme.

 

Na podmienky, za ktorých kravy na Sovinci žijú, upozornili ľudia, ktorí okolo denne prechádzajú. Tým prekáža, že sa kravy pohybujú po zmrznutej pastvine aj v nepriaznivom počasí a často v hlbokom bahne. Chovatelia vysvetľujú, že sa jedná o plemeno chované pre mäso, ktorému tieto podmienky neubližujú a je odolné aj voči mrazu do -20 stupňov Celzia, informuje denik.cz

Z pohľadu Krajskej veterinárnej správy v Ostrave je stádo skutočne v poriadku a pobytom vonku v zime netrpia a ani nedostatkom potravy.

Napriek tomu však v tomto chove museli vo štvrtok zakročiť a s majiteľom chovu začať konanie. Chovatelia totiž nechali jednu kravu vo vonkajšej izolácii, kde zostala bezmocne ležať na zemi. Ležala tam zrejme už od 3. februára.

“Má poškodené kopyto, ktoré jej liečime. Je to bežný stav. Bol tu aj veterinár “tvrdila partnerka majiteľa chovu.

Veterinári však spôsob liečby vyhodnotili ako neprípustný a u chovateľa zistili, že neviedol riadne záznamy o liečbe. Nariadili vykonanie opatrenia na nápravu. Tým prvým muselo byť okamžité podloženie chorej kravy, aby neležala na zamrznutej zemi.


Chovateľ sa mohol rozhodnúť, či bude pokračovať v liečbe alebo choré zviera utratia. V piatok bolo rozhodnuté o utratení.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies