VIDEO: Macrona vypískali francúzski chovatelia hovädzieho dobytka. Boja sa konkurencie z Latinskej Ameriky.
Niekoľkominútový piskot chovateľov hovädzieho dobytka dnes privítal francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, keď dorazil na medzinárodnú poľnohospodársku výstavu na juhu Paríža.

Vypätá atmosféra sa podľa francúzskej tlače dala čakať. Poľnohospodárom sa totiž nepáči pripravovaná dohoda Európskej únie a juhoamerického obchodného bloku Mercosur, vďaka ktorej by EÚ viac otvorila svoj trh hovädziemu mäsu z juhoamerických krajín.

 

Proti dohode s Argentínou, Brazíliou, Paraguajom a Uruguajom francúzski poľnohospodári po celej krajine opakovane demonštrovali.

Obávajú sa, že do EÚ by sa z Južnej Ameriky mohlo dostať až 70.000 ton hovädzieho mäsa ročne. Podľa nich je to ale nekalá konkurencia, pretože tamojší výrobcovia majú ďaleko nižšie náklady a v porovnaní s Európou nemusia spĺňať prísne požiadavky na kvalitu a hygienu.

Macron ale podľa agentúry AFP už vo štvrtok povedal, že je mu ľahostajné, v akej atmosfére bude na poľnohospodárskom salóne prijatý. Dodal, že sa sústredí iba na budovanie “poľnohospodárske tváre Francúzsko najbližších rokov”

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies