VIDEO: Macrona vypískali francúzski chovatelia hovädzieho dobytka. Boja sa konkurencie z Latinskej Ameriky.

French President Emmanuel Macron addresses the annual World Economic Forum (WEF) on January 24, 2018 in Davos, eastern Switzerland. / AFP PHOTO / Fabrice COFFRINI (Photo credit should read FABRICE COFFRINI/AFP/Getty Images)

Niekoľkominútový piskot chovateľov hovädzieho dobytka dnes privítal francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, keď dorazil na medzinárodnú poľnohospodársku výstavu na juhu Paríža.

Vypätá atmosféra sa podľa francúzskej tlače dala čakať. Poľnohospodárom sa totiž nepáči pripravovaná dohoda Európskej únie a juhoamerického obchodného bloku Mercosur, vďaka ktorej by EÚ viac otvorila svoj trh hovädziemu mäsu z juhoamerických krajín.

 

Proti dohode s Argentínou, Brazíliou, Paraguajom a Uruguajom francúzski poľnohospodári po celej krajine opakovane demonštrovali.

Obávajú sa, že do EÚ by sa z Južnej Ameriky mohlo dostať až 70.000 ton hovädzieho mäsa ročne. Podľa nich je to ale nekalá konkurencia, pretože tamojší výrobcovia majú ďaleko nižšie náklady a v porovnaní s Európou nemusia spĺňať prísne požiadavky na kvalitu a hygienu.

Macron ale podľa agentúry AFP už vo štvrtok povedal, že je mu ľahostajné, v akej atmosfére bude na poľnohospodárskom salóne prijatý. Dodal, že sa sústredí iba na budovanie “poľnohospodárske tváre Francúzsko najbližších rokov”

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy