VIDEO: Martin Schulz sa vzdal pod tlakom verejnosti a členov SPD ambície byť ministrom zahraničia

Odchádzajúci šéf SPD Martin Schulz upustil pod masívnym tlakom z vnútra radov ministerstva zahraničia, nemeckej verejnosti a členov SPD od úmyslu byť ministrom zahraničia Nemecka. 

 

Schulz v piatok v Berlíne povedal, že nechce, aby jeho osoba bola prekážkou vnútrostraníckeho referenda a ohrozila tak staronovú veľkú koalíciu.

 

“Preto vyhlasujem svoju rezignáciu na vstup do federálnej vlády a dúfam, zároveň vrúcne, že sa tým končia personálne debaty vo vnútri SPD” – povedal Schulz.

 

Pozadím  pre jeho rozhodnutie je zrejme obrovská nevôľa v členskej základni SPD, a to najmä v najväčšom regionálnom  združení vo Severnom Porýní-Vestfálsku.

Schulz vysvetlil, že koaličná dohoda, ktorú vyjednal spolu s vedením strany SPD, by mohla zlepšiť životy ľudí v mnohých oblastiach. “Vždy som zdôrazňoval, že ak vstúpime do koalície, urobíme to len vtedy, ak sa naša sociálnodemokratická požiadavka na vzdelanie, starostlivosť, dôchodky, prácu a zdaňovanie dostane do tejto zmluvy. Som hrdý na to, že môžem povedať, že je to tak. “ – dodal Schulz.

 

Súvisiace články

Búrka v šerbli alebo strata suverenity Slovenska?

Jana Teleki

REUTERS: Polovica Američanov verí, že by USA nemali chrániť spojencov v NATO

Roman Suchý

Vstup Albánska a Macedónska do EÚ sa odkladá. Krajiny sa musia vysporiadať s organizovaným zločinom

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy